Liga mistrzów: Real Madryt gromi Galatasaray!

W 4. kolejce Ligi Mistrzów Real Madryt pokonał u siebie Galatasaray aż 6:0.

Królewscy przed tym spotkaniem zajmowali drugie miejsce w grupie A z czterema oczkami na koncie. Galatasaray z jednym punktem plasował się na ostatniej lokacie.

Piłkarze Realu zaczęli mecz z przytupem, a konkretnie Rodrygo. Już w 4. minucie po podaniu od Marcelo, młody Brazylijczyk minął obrońcę Galatasaray i uderzył w lewy dolny róg bramki pokonując Muslerę. Trzy minuty później 18-latek poprawił wynik na 2:0. Przy drugim golu ponownie asystował mu Marcelo. Rodrygo wyskoczył do wysokiej piłki zagranej przez lewego obrońcę Królewskich i uderzył z głowy. Muslera nawet się nie ruszył, ponieważ był bez szans.

Sześć minut po golu Rodrygo, sędzia Felix Zwayer podyktował rzut karny dla Realu Madryt. Do jedenastki podszedł kapitan Królewskich, Sergio Ramos. Doświadczony Hiszpan pewnie pokonał golkipera gości uderzając podcinką w środek bramki.

W 45. minucie dobrym podaniem z prawej strony pola karnego wykazał się Rodrygo. 18-letni Brazylijczyk zagrał do Karima Benzemy, a ten z zimną krwią zamknął akcję strzelając bramkę na 4:0.

Druga połowa była rozgrywana na znacznie niższych obrotach. Dopiero w okolicach 70. minuty bramce Muslery zagroził Isco. Świeżo wprowadzony Hiszpan uderzył z głowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak jego uderzenie zostało wybronione przez golkipera gości.

W 81. minucie drugiego gola w tym spotkaniu zdobył  Karim Benzema. Francuz otrzymał prostopadłe podanie od Daniego Carvajala i wstrzelił piłkę do siatki.

W doliczonym czasie gry swoją trzecią bramkę Rodrygo. Młody Brazylijczyk pokonał bramkarza gości dokładnym strzałem w lewy dolny róg bramki. Mecz zakończył się wynikiem 6:0.

Estadio Santiago Bernabéu (Madryt) 06.11.2019, godz. 21:00

Real Madryt – Galatasaray 6:0

4′ Rodrygo, 7′ Rodrygo, 14′ Ramos, 45′ Benzema, 81′ Benzema, 90+3′ Rodrygo

Żółte kartki: 13′ N’Zonzi, 42′ Valverde, 57′ Babel

Real Madryt: Courtois; Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo (42′ Mendy), Kroos, Casemiro (60′ Mordric), Valverde, Rodrygo, Hazard (68′ Isco), Benzema.

Galatasaray: Muslera; Mariano Ferreira, Marcao, Luyindama, Nagatomo(88′ Buyuk), Seri, Lemina, N’Zonzi (46′ Bayram), Babel, Feghouli, Andone(46′ Donk).