Liga Mistrzów: Porażka FC Barcelony z Szachtarem Donieck, blady występ Roberta Lewandowskiego

Szachtar Donieck odniósł niespodziewane zwycięstwo nad FC Barceloną (1:0) w czwartej serii Ligi Mistrzów. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Danyło Sikan.

Katalończycy po bolesnej porażce z Realem Madryt (1:2), w miniony weekend uniknęła bezbramkowego remisu z Realem Sociedad po trafieniu Ronalda Araujo w doliczonym czasie gry. Xavi miał nadzieje, że tym razem jego zespół poradzi sobie znacznie lepiej, udając się do Niemiec, by zmierzyć się z Szachtarem.

Menedżer mistrzów Hiszpanii dokonał kilku roszad. Inigo Martinez, jak i Jules Kounde zasiedli na ławce. Na środek obrony wskoczyli Ronald Araujo i Andreas Christensen. Na lewej strony Alejandro Balde został zastąpiony przez Marcosa Alonso. Oriol Romeu wrócił do składu do składu. Robert Lewandowski po wyleczeniu urazu stawu skokowego chciał się przełamać.

W 40. minucie ambitni Ukraińcy przełamali defensywę Hiszpanów. Giorgi Gocholeiszwili zacentrował na głowę Danyła Sikana i 22-latek wyprowadził Szachtar na sensacyjne prowadzenie w Hamburgu. Postawa Katalończyków była rozczarowująca i nie zdołali odrobić po przerwie strat i trzy punkty trafił do zespołu z Doniecka. Mimo porażki, to Duma Katalonii jest na czele grupy H i pod koniec listopada podejmie FC Porto.