Liga Mistrzów: Pewne zwycięstwo Tottenhamu!

Harry Kane

W środowym hicie fazy grupowej Ligi Mistrzów, Tottenham pokonał Real Madryt 3:1. Dzięki temu zwycięstwu, podopieczni Mauricio Pochettino zapewnili sobie awans do fay play-off.

Od pierwszych sekund przewagę miał Real. W trzeciej minucie Królewscy postraszyli gospodarzy strzałem Isco, to uderzenie jednak było za słabe by pokonać Hugo Llorisa. Chwilę później Real znów odpowiedział. Tym razem strzelał Sergio Ramos po dośrodkowanej piłce z rzutu rożnego, to kopnięcie pozostawiało także wiele do życzenia. W końcu zaatakował Tottenham. Świetną okazję do zdobycia bramki miał Harry Kane, który próbował przelobować Kiko Casillie, doświadczony bramkarz nie dał się zaskoczyć. Kibice na Wembley wreszcie zobaczyli bramkę. W  27. minucie Kieran Trippier wstrzelił piłkę przed bramkę, a tam wślizgiem akcje zamknął Dele Alli. Następnie zaatakował Real. Cristiano Ronaldo dryblingiem minął jednego z obrońców, uderzył, Lloris nie dał się zaskoczyć. Zaledwie minutę później ten sam gracz miał kolejną szansę, tym razem uderzył prosto w bramkarza. Tuż  przed przerwą kolejną okazję mieli Królewscy. Mocny strzał Karima Benzemy sprzed pola karnego pewnie złapał bramkarz Spurs.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla Tottenhamu. W 55. minucie drużyna z Anglii podwyższyła prowadzenie. Delle Ali ograł Casemiro, uderzył, piłka odbiła się od Sergio Ramosa i kompletnie zmyliła bramkarza Realu. Niecałe dziesięć minut później było już 3:0. Harry Kane zagrał prostopadłe podanie do Christiana Eriksena, a ten w sytuacji oko w oko z bramkarzem Realu musiał trafić. Chwilę później powinno być 4:0. Dośrodkowanie Bena Daviesa, zaprzepaścił Dele Alli. Niewykorzystana sytuacja Tottenhamu się zemściła. Przy dużym zamieszaniu, najlepiej odnalazł się Cristiano Ronaldo i sytuacyjnym  strzałem umieścił piłkę w bramce.