Liga Mistrzów: Niespodziewane problemy Anglików w walce o dodatkowe miejsce

Ververidis Vasilis / Shutterstock.com

Jak wiadomo, Liga Mistrzów od sezonu 2024/25 będzie rozgrywana w nowym systemie.

Oprócz zmiany formatu rozgrywek sama Champions League będzie również powiększona pula uczestników do 36 drużyn. Dwa z dodatkowych miejsc będą przyznane na podstawie rankingu UEFA z dwóch sezonów.

W czwartek Atalanta pokonała Liverpool aż 3:0 w ćwierćfinale Ligi Europy. Okazało się, że to zwycięstwo nie tylko przybliża zespół z Bergamo do półfinałów. Daje także Włochom dodatkowe punkty, niemal gwarantując im pierwsze miejsce we wspomnianym rankingu. Oprócz tego dorobek powiększyły Fiorentina i AS Roma.

Drugie w rankingu UEFA są obecnie Niemcy… a Anglia dopiero trzecia.

A mogłoby się wcześniej wydawać, że to właśnie przedstawiciele Premier League są pewniakami dodatkowego “spotu”. Jednakże z pięciu angielskich zespołów, które pozostały w europejskich pucharach… tylko Aston Villa w tym tygodniu odniosła zwycięstwo.

Oczywiście do końca kampanii 2023/24 jest jeszcze trochę czasu. I przewaga Niemiec nad Anglią nie jest duża. Trzeba jednak brać pod uwagę również, iż po ćwierćfinałach coraz mniej ekip będzie zostawało w europejskich rozgrywkach. I liczyć się będą każde punkty.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.