Liga Mistrzów: Ferran Torres i Fermin Lopez zapewnili wygraną FC Barcelonie z Szachtarem Donieck

fcbarcelona.com

W trzeciej kolejce Ligi Mistrzów, FC Barcelona ograła Szachtar Donieck (2:1) po trafieniach Ferrana Torresa i Fermina Lopeza i są na czele grupy H.

Katalończycy tuż przed niezwykle ważnym Klasykiem, w środku tygodnia podejmowali ukraińskich gigantów. Xavi dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do meczu z Athletikiem Bilbao, w którym błysnął 17-letni Marc Guiu. Alejandro Balde w weekend lekko utykał i został zastąpiony przez Marcosa Alonso na lewej flance.

Gavi, który dostał czerwoną kartkę z Porto i został zawieszony na to starcie, to w jego miejsce w środku pola zajął Fermin Lopez, który z Bilbao zagrał na pozycji fałszywej dziewiątki. Lamine Yamal wraca do składu, zaczynając jako prawy skrzydłowy, a Ferran Torres pełni rolę środkowego napastnika pod nieobecność Roberta Lewandowskiego.

W 28. minucie Ilkay Gundogan zagrał do Fermina Lopeza, który trafił w słupek, ale dobitka Ferrana Torresa była bezlitosna i Blaugrana wyszła na zasłużone prowadzenie. W 36. minucie Lopez uderzył z dystansu i piłka znalazła się po raz drugi tego dnia siatce. W 62. minucie 21-letni Georgij Sudakow pokonał Marc-Andre ter Stegena, który skapitulował w sytuacji sam na sam. Gospodarze dowieźli prowadzenie i z kompletem punktów przewodzą w swojej grupie.