Liga Mistrzów: Borussia za burtą! PSG odrobiło straty i zameldowało się w ćwierćfinale

psg.fr

Paris Saint-Germain pokonało Borussię Dortmund w rewanżowym meczu 1/8 Ligi Mistrzów. Paryżanie odrobili straty z pierwszego meczu, a bohaterami zostali Neymar oraz Juan Bernat.

Rewanżowe spotkanie Paris Saint-Germain z Borussią Dortmund zapowiadało się niezwykle ciekawie. Na pewno gęstsza atmosfera przed tym meczem była w szeregach paryżan. Wiele mówiło się o tym, że trener Thomas Tuchel dostał od władz klubu ultimatum – albo wyeliminuje Borussię z Ligi Mistrzów, albo latem pożegna się z pracą.

Pierwsze minuty nie miały zbyt wiele wspólnego z pięknym futbolem, ponieważ piłkarze zamiast grać w piłkę,  polowali na swoje nogi. Najpierw Emre Can zaatakował Neymara w środkowej strefie boiska, a chwilę później to niemiecki pomocnik leżał na murawie po pojedynku z Leandro Paredesem. Pierwszą groźną okazję strzelecką w tym spotkaniu miał Edinson Cavani. W 25. minucie Urugwajczyk oddał strzał w lewy dolny róg bramki, ale świetnie poradził sobie Roman Bürki. Trzy minuty później Neymar wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Brazylijczyk wykorzystał świetne dogranie od Angela Di Maria i skierował piłkę głową do siatki. Na kolejne trafienie musieliśmy czekać aż do końcówki pierwszej połowy, kiedy to Bernat wykorzystał precyzyjne podanie od Pablo Sarabii. Do przerwy PSG prowadziło z Borussią Dortmund 2:0.

W drugiej połowie oglądaliśmy znacznie mniej sytuacji podbramkowych. Borussia zaczęła atakować częściej, ale brakowało konkretów. Można powiedzieć, że gdyby były to zawody w bezproduktywnym klepaniu piłki 40 metrów przed bramką rywala, to goście bezapelacyjnie byliby zwycięzcami tego pojedynku. Mijały minuty, Borussia przez większość czasu utrzymywała się przy piłce, ale była bezsilna. Czym bliżej pola karnego rywala, tym podopieczni Luciena Favre’a popełniali więcej błędów. Do końca meczu nie padła już żadna bramka.

11.03.2020, 1/8 finału Ligi Mistrzów, Parc des Princes (Paryż)

Paris Saint-Germain – Borussia Dortmund 2:0 (2:0)

Neymar 28′, Bernat 45+1

Paris Saint-Germain FC: Navas – Kehrer, Marquinhos (C), Kimpembe, Bernat – Di María (Kurzawa 79′), Leandro Paredes, Gueye, Neymar – Sarabia (Mbappe 64′), Cavani

Borussia Dortmund: Bürki –  Piszczek (C), Hummels, Zagadou – Hakimí (Gotze 87′), Can, Witsel (Reyna 71′), Guerreiro – Sancho, Häland, T. Hazard (Brandt 68′)

Żółte kartki:  Bernat 68′ – Haaland 16′, Hummels 61′, Can 89′

Sędzia: Anthony Taylor