Liga Konferencji Europy: Remis Lecha Poznań z Hapoelem, mnóstwo zmarnowanych szans

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Lech Poznań bezbramkowo zremisował w trzeciej kolejce Ligi Konferencji Europy z Hapoelem Beer Szewa i z czterema punktami zajmuje drugie miejsce w grupie C.

Kolejorz po nieszczęśliwej porażce z Villarreal (3:4) oraz zwycięstwie z Austrią Wiedeń przy Bułgarskiej pokazał, że w pewien sposób zażegnał kryzys. – Analizowaliśmy Hapoel Beer Szewa i zauważyliśmy, że to zespół bardzo doświadczony, mający w swoim składzie wielu doświadczonych piłkarzy w europejskich ligach, dlatego spodziewam się trudnego meczu. Hapoel gra wysokim pressingiem, czasem grają 1 na 1. Musimy znaleźć rozwiązanie na taką grę naszego rywala – mówił John van den Brom.

Już w drugiej minucie goście mogli zaskoczyć lechitów, lecz Tomer Hemed nie popisał się w polu karnym. W ósmej minucie Kristoffer Velde groźnie postraszył, ale golkiper wyszedł górą. Natomiast w 51. minucie kapitalnie doszedł do strzału głową Filip Marchwiński, ale na posterunku był Glazer. Piłkarze z Izraela odważnie weszli w drugą odsłonę i z każdą minutą było więcej miejsca, co próbował wykorzystać Kolejorz. Dzisiaj Lechowi zabrakło wykończenia i z przebiegu meczu należy uznać remis za całkiem sprawiedliwy.