Liga Europy: Zwycięska porażka Milanu. Mediolańczycy grają dalej

Oleksandr Osipov / Shutterstock.com

Stade Rennes FC pokonało na własnym stadionie AC Milan 3:2.

Wynik spotkania otworzył w 11. minucie Benjamin Bourigeaud. Francuski pomocnik idealnie przymierzył zza pola karnego. Zaledwie dziesięć minut później na tablicy wyników widniał remis. Luka Jović wykorzystał dośrodkowanie Theo Hernandeza i strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie Benjamin Bourigeaud miał już na swoim koncie dublet. Jednak tym razem pewnie wykorzystał rzut karny. Półfinaliści Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu ponownie odpowiedzieli bardzo szybko. Rafael Leao popędził lewą stroną boiska i po niefortunnej interwencji defensywy Rennes doprowadził do wyrównania.

Ostatnie słowo należało jednak do Les Rouges et Noirs, a dokładniej do Bourigeauda, który ponownie wykorzystał rzut karny i przypieczętował hat tricka oraz wygraną swojej drużyny. Pomimo porażki do dalszej fazy Ligi Europy awansowali piłkarze z Mediolanu, ponieważ w meczu rozgrywanym tydzień temu na San Siro padł wynik 3:0.

22.02.2024, 1/16 finału Ligi Europy, Roazhon Park, Rennes

Stade Rennes FC – AC Milan 3:2 (1:1)

Bramki: 11. Bourigeaud (Santamaría), 54. Bourigeaud (kar.), 68. Bourigeaud (kar.) – 22. Jović (Hernández), 58. Leão

Stade Rennes FC: Mandanda (C) – G. Doué (57. Seidu), Omari, Theate, Truffert – Bourigeaud, Santamaría (57. Matusiwa), D. Doué (71. Blas) – Gújrí (83. Yıldırım), Kalimuendo, Terrier (71. I. Saláh).

AC Milan: Maignan – Florenzi (84. Terracciano), Kjær, Gabbia, Hernández (C) – Bennacer (61. Loftus-Cheek), Reijnders – Pulišić (61. Chukwueze), Musah (80. Thiaw), Leão (61. Okafor) – Jović.

Żółte kartki: 69. Gújrí (REN) – 54. Kjær (ACM), 79. Maignan (ACM)