Liga Europy

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Play – offy do Ligi Europy weszły w decydującą fazę! Krasnodar przed własną publiką, wygrał 4:0 z Partizani.

Faworytem tej potyczki od samego początku był rosyjski klub. Najlepiej ten osąd pokazała pierwsza odsłona, w której ekipa Artura Jędrzejczyka kompletnie zdeklasowała rywala. Pierwszą soczystą okazję Rosjanie mieli w 12.minucie, kiedy to kapitalnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła błysnął obrońca reprezentacji Polski. Smołów, zawodnik kończący akcję, niestety się pomylił z dogodnej pozycji. Sześć minut po tym wydarzenie, mieliśmy wynik 1:0, a worek z bramkami otworzył Joaozinho, świetnie egzekwując rzut karny. Arbiter przyznał go chwilę wcześniej, bo Martynowicz został nieprzepisowo zablokowany w szesnastce gości. Kolejne akcje i starania przyniosły efekt w 27.minucie, gdy którąś ze swoich sytuacji wykorzystał Smołow. W czasie pierwszej połowy do notesu sędziego głównego trafił Artur Jędrzejczyk. Klasyczną „bramkę do przerwy” zdobył… Jędrzejczyk. Popularny „Jędza” popisał się fantastycznym zagraniem piłki głową. Wszystko zaczęło się od nieźle wybitego stałego fragmentu gry.

Tylko naiwni mogli wierzyć w to, że przyjezdni po przerwie spróbują zdominować spotkanie. Kwadrans po wznowieniu pojedynku, Krasnodar miał szansę na kolejny cios, ale Akhmedov koszmarnie spudłował z bardzo bliskiej odległości. Na dwadzieścia minut przed zakończeniem starcia, Ari podwyższył wynik,zaliczając przepiękny lob. Hoxha przy efektownej podcince był bezradny.

Klub z rosyjskiej Ekstraklasy podjął jeszcze działania w kierunku zmiany rezultatu, lecz żadna z prób nie okazała się sukcesem. Walka o udział w fazie grupowej LE jest już raczej przesądzony.

Sędzia główny: Gediminas Mazeika

Żółte kartki: Artur Jędrzejczyk (23′), Andreas Granqvist (38′) – Trashi (60′)

Skład FK Krasnodar: Kriciuk – Kałeszin, Martynowicz, Granqvist, Jędrzejczyk – Ari, Ahmedov (64′ Eboue), Kabore, Pereyra (62′ Gazinski), Joaozinho – Smołow (76′ Torbinski)

Skład Partizani: Hoxha – Ibrahimi (64′ Fejzullahu), Krasniqi, Arapi, Vila – Trashi, Ramadani, Batha, Torassa – Ekuban, Bardhi (64′ Fili)