Liga Europy: Pewny awans Interu do finału. Szachtar bez szans

Liga Europy

UEFA.com

Inter Mediolan dokonał tego, czego nie potrafił Manchester United w półfinałach Ligi Europy. Włoski klub pewnie pokonał Szachtar Donieck 5:0.

Od samego początku widać było olbrzymią chęć na strzelanie wśród podopiecznych Antonio Conte. Już w 19. minucie fatalny błąd popełnił golkiper Szachtara. Po wybiciu piłkę przejął Nicoló Barella. Dograł do Lautaro Martineza, który z bliska umieścił futbolówkę w siatce.

Na kolejne bramki trzeba było czekać do drugiej połowy. Ale wtedy rozwiązał się worek. W 64. minucie rezultat podwyższył Danilo D’Ambrosio. Dziesięć minut później uderzeniem z około 20 metrów Martinez ponownie pokonał bramkarza przeciwników. Wtedy też swoje show rozpoczął Romelu Lukaku. Belg najpierw zaliczył asystę przy golu Argentyńczyka, a następnie dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

W finale Inter Mediolan zagra z Sevillą.

17.08.2020, godz. 21:00, Półfinał Ligi Europy.

Inter Mediolan – Szachtar Donieck 5:0 (1:0)

Martinez 19′ i 74′, D’Ambrosio 64′, Lukaku 78′ i 84′

Inter Mediolan: Handanovič (C) – Godin, de Vrij, Bastoni – D’Ambrosio (81′ Moses), Barella, Brozović (85′. Sensi), Gagliardini, Young (66′ Biraghi) – Lukaku (85′ S. Esposito), Lautaro Martínez (81′ Eriksen).

Szachtar Donieck: Pjatow (C) – Dodô, Krywcow, Chočolava, Matvijenko – Antônio, Stepanenko – Marlos (75′ Konopljanka), Patrick (59′ Solomon), Taison – Júnior Moraes.

Żółte kartki: Taison