Liga Europy: Kolejna porażka Rakowa Częstochowa, Sturm Graz ze skromnym zwycięstwem

W drugiej kolejce Ligi Europy, Raków Częstochowa uległ ze Sturmem Graz (0:1), a spotkanie rozegrano w Sosnowcu. W zespole goście do 76. minuty na boisku przebywał Szymon Włodarczyk.

Piłkarze Medalików otrzymali srogą lekcję od Atalanty Bergamo (0:2) na początku zmagań w grupie Ligi Europy. Z kolei Austriacy musieli uznać wyższość Sportingu Lizbona (1:2). – Sturm Graz to bardzo silna i doświadczona drużyna. Analizowaliśmy grę naszego najbliższego przeciwnika i mam nadzieję, że udało się nam wychwycić jego atuty, które przyjdzie nam zneutralizować, jak też słabsze punkty, które będziemy chcieli wykorzystać – powiedział Dawid Szwarga.

Mamy swój plan na mecz ze Sturmem i teraz od piłkarzy zależy czy uda się nam go zrealizować. Jak zawsze, chcemy walczyć od zwycięstwo i liczymy na duże wsparcie z trybun od naszych kibiców – dodał, który liczył na pierwsze punkty w europejskich pucharów dla Częstochowy.

Do 24. minuty oba zespoły nie potrafiły stworzyć dogodnej okazji. W końcu atak Austriaków przyniósł efekt. Duńczyk William Boving precyzyjnym uderzeniem zaskoczył Vladana Kovacevicia. Mistrzowie Polski grali bez pomysłu i nie mogli przejąć inicjatywy. W 52. minucie swoją szansę na gola miał Szymon Włodarczyk, ale jego strzał obronił golkiper Rakowa.

W 55. minucie Fran Tudor zmarnował doskonałą okazję, po tym jak zbyt lekko posłał piłkę w kierunki bramki. W 58. minucie poprzeczka uratowała gospodarzy po uderzeniu Otara Kiteiszwiliego. Kiepska murawa co chwilę przeszkadzała w budowaniu akcji, a ostatecznie to Sturm wywiózł trzy punkty z Sosnowca. Częstochowianie w kolejnym pojedynku w europejskich pucharów podejmą Sporting Lizbona 26 października.