Liga Europy: Inter najmniejszym nakładem sił pokonuje Łudogorets

inter.it

Inter przyjechał do Razgradu i zgarnął solidną zaliczkę przed rewanżem na San Siro. Nerazzurri pokonali Łudogorets Jakuba Świerczoka 2:0. Premierowy gol Christiana Eriksena w nowych barwach.

Po emocjach związanych z Ligą Mistrzów czas na jego młodszego przedstawiciela, czyli rozgrywki Ligi Europy i dwumecz Inter versus Łudogorets. Pierwsze spotkanie odbyło się w Bułgarii na kameralnym obiekcie w Razgradzie mogącym pomieścić tylko 9 tysięcy ludzi. Antonio Conte zdecydował się postawić na nieco rezerwową jedenastkę niż ta, która wystąpiła w ostatnim przegranym meczu Serie A przeciwko Lazio ( 7 zmian ). Runda wiosenna bułgarskiej ekstraklasy ruszyła w miniony weekend. Pierwszy oficjalny mecz pod wodzą Pavla Vrby zakończył się wysokim zwycięstwem Łudogortsa. Lider Parva Liga pokonał Botev Vratsa 6:0. Jakub Świerczok dał w sobotę wyraźny sygnał byłemu szkoleniowcowi Viktorii Pilzno, że może liczyć na jego skuteczność w ofensywie ( 2 bramki po wejściu na boisko w 61. minucie ). Dzisiaj polski napastnik od pierwszych minut na Nerazzurrich.

Pierwsza połowa nie zostanie zapamiętana na długo, bowiem działo się mało. Victor Moses głównym kreatorem Interu i na tym lepiej poprzestańmy. Po przerwie goście powinni wyjść na prowadzenie. Trzecia szansa po dośrodkowaniu Nigeryjczyka wypożyczonego z Chelsea, gdzie strzał Alexisa Sáncheza na słupek sparował Plamen Iliev. W 63. minucie ponownie świetną interwencją popisał się golkiper gospodarzy. Tutaj swojego szczęścia szukał Christian Eriksen. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Nieco senny Duńczyk podczas pierwszych trzech kwadransów, lecz druga połowa należała już do środkowego pomocnika. Składna akcja Mediolańczyków przeprowadzona w szybkim tempie jak po sznurku została zakończona celnym uderzeniem Eriksena. Premierowy gol 28-latka w barwach Nerazzurrich. Wydawać się mogło, że podopieczni Antonio Conte dowiozą to skromne zwycięstwo do końca, ale fatalne zachowanie we własnym polu karnym, zagranie ręką Aniceta Abela spowodowało, że Inter otrzymał rzut karny. Skutecznym egzekutorem jedenastki stał się Romelu Lukaku. Jakub Świerczok bez rewelacji. Bezbarwny mecz Polaka i całej ekipy Pavla Vrby.

20.02.2020, 1/16 finału Ligi Europy, Ludogorets Arena.

PFK Łudogorets Razgrad?? – Inter Mediolan?? 0:2 (0:0)

71′ Christian Eriksen