Liga Europy: Historyczny awans Granady, potknięcia Napoli i Realu Sociedad

Niesamowitym osiągnięciem może pochwalić się Granada! Zespół, który przed rokiem awansował do La Liga po raz pierwszy zagra w fazie play-off Ligi Europy. Pomimo porażki z PSV pomocną dłoń wystawiła Omonia, która pokonała PAOK 2:1.

Diego Martinez i jego piłkarze mogą mówić o wielkim sukcesie. Co prawda porażka z PSV Eindhoven jest tutaj jedyną przykrą informacją, ale najważniejsze jest to, że udało się wywalczyć awans. Hiszpanie polegli 0:1, a jedynego gola zdobył w 38. minucie Donyell Malen. Do awansu mocno przyczyniła się także porażka PAOK-u Saloniki, którzy także mierzyli w wyjście z grupy. Niestety polegli oni z Omonią i tym samym zamknęli drogę Grekom. Oznacza to, że Granada i PSV zagrają na wiosnę w fazie pucharowej.

Spora niespodzianka miała miejsce w grupie F. AZ Alkmar podejmował SSC Napoli, a Real Sociedad na własnym stadionie mierzył się z Rijeką. W obu tych spotkaniach padły remisy, które nie dały odpowiedzi na to, która z drużyn na pewno zagra wiosną. Ostateczne rezultaty poznamy za tydzień. O ile w Holandii mecz był zacięty do ostatniej minuty i remis nie może dziwić, tak na Anoeta doszło do nie lada sensacji. Rijeka, która nie zdobyła ani jednego punktu w tej edycji LE po dość słabym meczu strzeliła Baskom dwa gole. Sociedad dwukrotnie musiał gonić wynik, aby się nie skompromitować.

Klarowna sytuacja za to jest w grupie C, gdzie Slavia Praga i Bayer Leverkusen mają po 12. punktów. Obie ekipy zagrają w fazie play-off Ligi Europy. Sporą niespodzianką jest na pewno gra Nice’i, która wygrała tylko jeden mecz na pięć rozegranych.

W innych meczach Benfica pewnie pokonała Lecha Poznań 4:0, a Rangers ograli Standard Liege 3:2. Zwycięscy tych spotkań także zapewnili sobie wyjście z grupy. Równie dobrze zagrali Arsenal, oraz AS Roma, które pokonały swoich rywali kolejno 4:1 i 3:1.