Liga Europy: Fatalny występ Arsenalu. Slavia Praga z wyjazdową zaliczką

Getty Images

Reprezentacyjna przerwa nie wpłynęła korzystnie na piłkarzy Arsenalu. W Wielką Sobotę “Kanonierzy” wyraźne ulegli Liverpoolowi w ligowym starciu. Natomiast dzisiaj ich pojedynek na Emirates Stadium ze Slavią Praga zakończył się remisem. Wynik ten w znacznie lepszej sytuacji postawił Prażan przed przyszłotygodniowym rewanżem.

Arsenal przystąpił do pierwszej odsłony dwumeczu przeciwko Slavii Praga z przeświadczeniem, że zwycięstwo w Lidze Europy będzie jedyną szansą na uratowanie fatalnego sezonu. Pojedynki obu drużyn nie miały wielkiej historii. Jedyny raz spotkały się w fazie grupowej Ligi Mistrzów sezonu 2007/2008. Na Emirates Stadium gospodarze rozgromili wówczas Czechów 7:0. Natomiast w stolicy naszych południowych sąsiadów padł bezbramkowy remis.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielu emocji. Przede wszystkim Arsenal nie wyglądał na drużynę, która ma pomysł na niewygodnego przeciwnika. Zespół Mikela Artety jedyną poważną akcję, po której powinna paść bramka, stworzył 28. minucie. W sytuacji sam na sam znalazł się Bukayo Saka. Finalizacja doskonałej szansy pozostawiła ostatecznie wiele do życzenia. Swojej szansy próbował również Rob Holding. Jego strzał głową został obroniony przez Kolara. Czesi również podjęli kilka nieśmiałych prób zaskoczenia gospodarzy. Okazje nie były jednak na tyle groźne, aby zaskoczyć Bernda Leno.

Druga odsłona przyniosła gospodarzom nie mniej rozczarowania i frustracji po końcowym gwizdku. Mecz wybitnie nie układał się drużynie z Premier League. Niejednokrotnie to mistrzowie Czech postraszyli podopiecznych Artety. Pomimo kiepskiej gry w 86. minucie rezerwowy Pepe otworzył wynik spotkania na korzyść Arsenalu. Końcówka należała jednak do Slavii, która zasłużyła w pierwszej rywalizacji przynajmniej na remis. Choć Bernd Leno w doliczonym czasie gry zdołał zatrzymać strzał Lukasa Provoda, Niemiec skapitulował w ostatniej akcji. Po rzucie rożnym korzystny remisowy rezultat uratował Tomas Holes.