Liga Europy: Czerwone Diabły bez stylu remisują z AZ Alkmaar

Ole Gunnar Solskjaer

fot: goal.com

W drugiej kolejce Ligi Europy AZ Alkmaar podejmował u siebie szósty zespół ubiegłego sezonu Premier League. Manchester United kolejny raz pokazuje swój brak stylu remisując 0:0 w Holandii.

Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo słaba. Drużyny stworzyły sobie po jednej sytuacji. Gospodarze już w 11. minucie byli bliscy objęcia prowadzenia, jednak jeden z zawodników został przyłapany na spalonym.

Manchester United próbował swoich sił w 30. minucie. Mason Greenwood dostał podanie na ósmy metr i strzałem z pierwszej piłki trafił w obrońcę gospodarzy. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Pierwsze dwa kwadranse drugiej połowy należały zdecydowanie do gospodarzy. Początkowo Owen Wijndal miał dobrą okazję na strzelenie bramki. Uderzył w kierunku lewego słupka, jednak pewną interwencją popisał się David de Gea.

Kilka minut później dwukrotnie próbował Oussama Idrissi, obie akcje były kończone przez tego zawodnika. W pierwszej sytuacji strzelał z woleja i minimalnie chybił obok bramki. Druga sytuacja została zmarnowana przez Idrissiego w inny sposób. Piłkarz AZ strzelił mocno w środek bramki, jednak piłkę wyłapał bramkarz gości.

Wprowadzony na boisko w drugiej połowie Jessie Lingard miał w 84. minucie doskonałą okazję na strzelenie bramki. 26-latek pokazał się w polu karnym, był bez krycia, przyjął podanie od kolegi z drużyny po czym strzelił minimalnie obok lewego słupka bramki gospodarzy.

Mecz zakończył się wynikiem 0:0. Kibice Manchesteru United ponownie zostali rozczarowani przez swoich idoli. Niewiele brakowało, a AZ Alkmaar pokonałby “Czerwone Diabły”. Sama za siebie mówi m. in. statystyka rzutów rożnych: 10-1 dla AZ lub strzałów celnych 4-0 dla AZ. Podopieczni Solskjaera ponownie zagrali bez stylu.

Cars Jeans Stadion (Den Haag), 03.10.2019, godz. 18:55

AZ Alkmaar – Manchester United 0:0

Żółte kartki: 92′ Dalot

AZ Alkmaar: Bizot – Wijndal, Wuytens, Vlaar, Sugawara – Koopmeiners, De Wit (87′ Hatzidiakos), Midtsjo – Idrissi, Boadu, Stengs

Manchester United: De Gea – Dalot, Rojo, Lindelof, Williams – Fred, Matić – Mata (83′ McTominay), Gomes, James (63′ Rashford) – Greenwood (76′ Lingard)