Liga Europy: Arsenal pewnie wygrywa z Qarabagiem

Cannon Insider (Twitter)

W meczu 2. kolejki fazy grupowej UEFA Europa League, Arsenal wygrał na wyjeździe z Qarabagiem 3:0. Gole dla Kanonierów strzelali Sokratis, Emil Smith Rowe i Matteo Guendouzi.

Kanonierzy w pierwszym meczu Ligi Europy okazali się lepsi od Vorskly Poltava i dziś chcieli zanotować kolejne zwycięstwo, by utrzymać się na pozycji lidera w grupie E. Gospodarze dzisiejszego spotkania zaczęli rozgrywki od porażki ze Sportingiem i chcieli dzisiejszy mecz wygrać, aby marzyć jeszcze o awansie.

Mecz świetnie zaczął się dla gospodarzy, którzy już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Nacho Monreal strzelał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Sokratis zmienił lot piłki i wyprowadził Arsenal na prowadzenie.

Okazję do podwyższenia prowadzenia miał Emil Smith Rowe, lecz na wślizgu, strzelił tuż obok bramki. Gospodarze groźnie zaatakowali w 27. minucie. Mahir Madatov minął Seada Kolašinaca, strzelił w kierunku bramki Kanonierów, ale pewnie futbolówkę chwycił Bernd Leno. W ostatnich minutach pierwszej połowy, bramkarz Arsenalu ponownie uratował swoją drużynę, tym razem świetnie interweniował po uderzeniu Filipa Ozobića i ostatecznie do przerwy Qarabag przegrywał z Arsenalem 0:1.

W pierwszych minutach drugiej połowy, podopieczni Unaia Emery’ego podwyższyli prowadzenie. Alex Iwobi zagrał do Smitha Rowe’a, ten wyszedł sam na sam z Vagnerem i umieścił mu piłkę pod nogami. Później tempo meczu już spadło, ponieważ goście byli już pewni zwycięstwa, a Qarabag stracił nadzieje na jakieś punkty. Arsenal ruszył na bramkę Azerów w 80. minucie. Mesut Özil podał do Alexandre’a Lacazette’a, ten odegrał do Matteo Guendouziego, młody Francuz minął obrońcę i uderzył tuż przy słupku.

W końcówce spotkania Arsenal stworzył jeszcze dwie, groźne okazje, ale nie zostały one wykorzystane przez Danny’ego Welbecka i Guendouziego i ostatecznie Kanonierzy wygrali 3:0.

Qarabag FK – Arsenal FC 0:3 (0:1)