Lider kontynuuje serię zwycięstw

flickr.com

Podopieczni Antonio Conte kolejny raz zgarnęli trzy punkty i tym samym umocnili się na pozycji lidera Premier League. Kolejnym łupem zespołu Chelsea padła ekipa Alana Pardew, czyli Crystal Palace. ,,The Blues” wygrali 1-0.

Pierwsza połowa spotkania, rozgrywana w dość sporej mgle, toczyła się w dobrym tempie. Optyczną przewagę mieli goście ze Stamford Bridge, lecz w 21. minucie bardzo groźne zrobiło się w polu karnym Chelsea, kiedy to Jason Puncheon otrzymał dobre podanie od swojego kolegi z zespołu z prawego sektora boiska. Anglik zaprzepaścił dobrą okazję na zdobycie bramki, a ,,Orły” nie miały ich dużo w całym spotkaniu. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu pierwszej odsłony meczu bramkę dla gości zdobył Diego Costa. Brazylijczyk, który gra dla reprezentacji Hiszpanii wykorzystał świetne dośrodkowanie od Cesara Azpilicuety i wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez Wayne’a Hennessey’a. Był to pierwszy(!) gol Chelsea zdobyty głową w tym sezonie.

Po zmianie stron do ataku ruszyli gracze Crystal Palace, lecz ich akcje nie przyniosły pożądanych efektów. Z czasem gospodarze otwierali się coraz bardziej, przez co byli w większym stopniu narażeni na kontry ze strony piłkarzy Antonio Conte. W 84. minucie bardzo dobrym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Marcos Alonso, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce bramki gospodarzy.

Chelsea odniosła swoje jedenaste zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach ligowych i przynajmniej do jutra ,,The Blues” będą mieli aż 9 punktów przewagi nad drugą drużyną w tabeli. Podopiecznym Alana Pardew zaś coraz głębiej w oczy zagląda strefa spadkowa.

Crystal Palace – Chelsea 0:1 (0:1)