Lewandowski: Kontrolowaliśmy wynik i zachowaliśmy pierwsze miejsce w grupie

Boniek

Zbigniew Boniek, Robert Lewandowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Ogromne emocje zafundowali kibicom zawodnicy Ajaxu Amsterdam i Bayernu Monachium, który zakończył się remisowym rezultatem (3:3). – Dawno nie grałem w tak dziwnym meczu – przyznał Robert Lewandowski.

Napastnik reprezentacji Polski w środowym starciu na Amsterdam Arenie dwukrotnie pokonał golkipera, jednak było to za mało, by cieszyć się z trzech punktów. – Dawno tak dziwnego, ofensywnego meczu nie było, bo mieliśmy dużo sytuacji, dużo się działo. Kontrolowaliśmy wynik i zachowaliśmy pierwsze miejsce w grupie, co było naszym celem – mówił Lewandowski w “Polsacie Sport Premium”.

Według Roberta Lewandowskiego w drugiej połowie “Bawarczycy” się cofnęli i oddali pole gry rywalowi. – Chyba za bardzo cię cofnęliśmy, a wiadomo, że jak drużyna się za bardzo cofa, to wyjście do kontrataku jest czasami zbyt wolne. Wydaje mi się, że nie skracaliśmy pola, nie dochodziliśmy do przeciwnika, tak, jak to robił Ajax – dodał snajper.

Jedną z bramek 30-latek zdobył z rzutu karnego i można było zauważyć, iż nieco zmienił styl wykonywania. – Ciągle coś się zmienia. Wiadomo, że rzut karny to jest praktycznie 50 na 50, więc staram się wykonywać ten element jak najlepiej. Udało się. Ważna bramka, w ważnej minucie – zakończył “Lewy”.

źródło: Polsat Sport Premium / własne