Lewandowski: Jesteśmy gotowi na 75-80 procent na EURO 2020

Robert Lewandowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Robert Lewandowski w grudniu przeszedł operację przepukliny pachwinowej i wrócił już do indywidualnych treningów. Zespół “Bawarczyków” przebywa obecnie na zgrupowaniu w Katarze.

– Te zimowe zgrupowania są krótkie, ale treściwe. W pewnym stopniu cieszę się, że teraz pracuję indywidualnie. Niezbyt często mam ku temu okazje, rzadko się zdarza, że nie trenuję z drużyną – przyznaje lider klasyfikacji strzelców 1. Bundesligi, w dzisiejszym wydaniu “Przeglądu Sportowego”. – Dostałem dwa dni więcej urlopu niż koledzy, ale teoretycznie byłbym pewnie gotowy, by jechać z nimi na zgrupowanie. Jednak przez trzy, cztery dni i tak musiałbym ćwiczyć indywidualnie, dlatego wraz z trenerami uznaliśmy, że nie ma sensu, abym leciał do Kataru. Tę samą pracę mogę wykonać w Niemczech i kiedy drużyna wróci, rozpocznę z nią treningi – dodaje.

Napastnik Bayernu Monachium został również zapytany o kadrę “biało-czerwonych” i na ile procent jesteśmy przygotowaniu do tegorocznych mistrzostw Europy. – Na 75–80 procent, choć trudno to tak naprawdę określić, co pokazały wydarzenia sprzed mistrzostw świata. Wszystko było OK, nagle pojawiła się jedna kontuzja i wkradły się w nasze szeregi niepokój i niepewność. Szukaliśmy nowego systemu i ustawienia. To, na czym bazowaliśmy w eliminacjach, gdzie każdy wiedział, co ma robić i jak się poruszać, nagle zostało pomieszane – zauważa. Rywalem mistrzów Niemiec z rozgrywkach 1/8 Ligi Mistrzów będzie Chelsea FC. – Tylko od nas zależy, jaki poziom trudności spotka nas na tym etapie rozgrywek. Chelsea ma wielu młodych, dobrych zawodników, którzy dają sobie radę w Premier League. Może nie mają jeszcze ustabilizowanej formy, bo czasami też, jak to u młodych zawodników, brakuje doświadczenia, ale jestem pod wrażeniem tego, jak grają i na pewno nie będzie to łatwy przeciwnik – kończy Lewandowski.

źródło: przegladsportowy.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi