Leo Messi znowu trenuje w PSG. Argentyńczyk liczy na redukcję zawieszenia

psg.fr

Lionel Messi powrócił szybciej niż oczekiwano do treningów z Paris Saint-Germain po tym, jak został zawieszony przez klub za podróż do Arabii Saudyjskiej.

Reprezentant Argentyny wyleciał na Bliski Wschód na początku zeszłego tygodnia, żeby wypełnić swoje zobowiązania jako ambasador turystyki Arabii Saudyjskiej. Dzień przed jego wylotem, PSG sensacyjnie uległo z Lorient (1:3), a Christophe Galtier następnie odwołał zwyczajowy wolny dzień w poniedziałek.

Niemniej Messi miał wrażenie, że będzie mógł skorzystać z odpoczynku, i był już w drodze do Arabii Saudyjskiej, kiedy cała drużyna PSG przybyła na Camp des Loges na trening. 35-latek nie otrzymał pozwolenia od PSG na wyjazd, nakładając na napastnika dwutygodniowe zawieszenie i grzywnę.

Nie pozwolono trenować mistrzowi świata w zeszłym tygodniu, chociaż publicznie przeprosił klub i kolegów w mediach społecznościowych, twierdząc, że już wcześniej kilkakrotnie odwoływał wyjazd i nie mógł tego zrobić ponownie.

W rezultacie znalazł się poza kadrą w niedzielnym meczu z Troyes (3:1). PSG ogłosiło dzisiaj, że były zawodnik Barcelony wrócił do treningów na Camp des Loges wcześniej niż oczekiwano, chociaż pracował tylko indywidualnie, ponieważ reszta zespołu miała dzień wolny. Dopiero okaże się, czy będzie brany pod uwagę Galtiera w sobotnim starciu z Ajaccio.

Powrót Messiego do Barcelony jest nadal mocno dyskutowany, choć chrapkę mają też na niego w Al Hilal i proponują gigantyczne zarobki 400 milionów euro. Saga związana z jego przyszłością będzie jedną z najgorętszych tego lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.