dolfutbol.pl

Piłkarze Legii Warszawa wygrali swoje pierwsze spotkanie w grupie F. Ich ofiarą został portugalski Sporting Lizbona. Podopieczni Jacka Magiery zwyciężyli zespół Jorge’a Jesusa 1-0 po golu Guilherme. Zwycięstwo to daje Legii możliwość gry w 1/16 Ligi Europy.

Spotkanie przyniosło wiele dramaturgii. Od początku meczu ,,Wojskowi” starali się zdobyć bramkę, by dobrze wejść w mecz, jednakże często byli łapani przez defensywę Sportingu na pułapkach ofsajdowych.  W 26. minucie doskonałą szansę na otwarcie wyniku miał Aleksandar Prijović, lecz piłka po jego strzale trafiła zaledwie w boczną siatkę. Jednak już cztery minuty później Legia objęła prowadzenie. Guilherme znalazł się we właściwym miejscu, o właściwym czasie, perfekcyjnie wykorzystując podanie od Prijovicia.

Po zmianie stron inicjatywa należała do Sportingu, który musiał co najmniej wyrównać, jeżeli chciał dalej kontynuować swoją przygodę w europejskich pucharach w sezonie 2016/17. Legioniści w tym czasie starali się kontrować swojego przeciwnika. W 55. minucie meczu warszawiacy mieli masę szczęścia, kiedy to sędzia nie zauważył ręki Adama Hlouska w polu karnym. Była to jedna z dwóch bardzo kontrowersyjnych decyzji, które podjął arbiter tego spotkania. Druga miała miejsce w 75. minucie, kiedy to w polu karnym Sportingu padł Michał Kucharczyk. Z każdą kolejną minutą podopieczni Jorge’a Jesusa otwierali się coraz bardziej, co było wodą na młyn dla Legii. Dużo zamieszania w szeregach obronnych rywali wprowadzał Michał Kucharczyk, który w 84. minucie zaprzepaścił doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia. Minutę później czerwoną karkę ujrzał pomocnik Sportingu i jednocześnie reprezentant Portugalii William Carvalho. Goście kończyli ten mecz w ,,10″.

Skrót meczu:

Ostatecznie wynik spotkania się nie zmienił i to Legia wiosną zagra w 1/16 Ligi Europy. Swojego rywala w tej fazie pozna w poniedziałek. Sporting Lizbona w skutek dzisiejszej porażki zakończył swoją przygodę z europejskimi pucharami w tym sezonie.

Legia Warszawa – Sporting Lizbona 1:0 (1:0)

1:0 Guilherme 30′