Legia Warszawa zainteresowana graczem La Liga

Aleksandar Sedlar / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Według informacji Tomasza Włodarczyka, Legia Warszawa jest zainteresowana obrońcą La Liga. Chodzi o byłego gracza Piasta Gliwice – Aleksandara Sedlara.

Sezon 2019/20 niedawno dobiegł końca, a początek kolejnych rozgrywek zbliża się wielkimi krokami. Dla Legii Warszawa, ta przerwa będzie bardzo krótka. Już w tę środę podopieczni Aleksandara Vukovicia rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Niecałe dwa tygodnie później rozegrają oni pierwsze oficjalne spotkanie. Będzie to mecz o Superpuchar Polski z Cracovią, który odbędzie się 9 sierpnia na stadionie w Warszawie.

Czasu jest więc mało, a przed sezonem Legia musi jeszcze wzmocnić kilka pozycji. W mediach mówiło się już o zainteresowaniu takimi piłkarzami jak Richard, czy Josip Juranović, a dziś do tej listy dołączył kolejny piłkarz. Chodzi o Aleksandara Sedlara, obrońcę RCD Mallorki, która spadła z La Liga. Były gracz Piasta Gliwice może ponownie zagrać w PKO Ekstraklasie, z której mógł zabrać dobre wspomnienia. Wraz z drużyną Waldemara Fornalika zdobył on przecież tytuł mistrzowski oraz został najlepszym obrońcą w całej lidze. Obie te sytuacje miały miejsce w sezonie 2018/19.

Aleksandar Sedlar / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Powrót do Polski?

Hiszpanie pożegnali się z najwyższą klasą rozgrywkową, zajmując 19. miejsce na koniec sezonu. Wynik ten na pewno nie zadowala działaczy. Spadek oznacza przecież cięcie kosztów i obniżenie dotychczasowego budżetu. Ewentualne odejście Sedlara by w tym pomogło. Według informacji Tomasza Włodarczyka, Legia złożyła już pierwszą ofertę. Miała ona opiewać na około pół miliona euro. Hiszpanie chcieliby jednak dostać nawet dwa razy tyle.

Przyjście Serba do Legii mogłoby oznaczać odejście z klubu Mateusza Wieteski. 23-latek jest gotowy na spróbowanie swoich sił za granicą, ale może zostać na kolejny sezon w stolicy Polski. Były gracz Piasta miałby przede wszystkim wzmocnić rywalizację i walczyć o grę obok Artura Jędrzejczyka, który jest stałym punktem w defensywnie “Wojskowych”. Trzeba pamiętać, że środkowi obrońcy Legii oprócz Wieteski i Remy’ego, to zawodnicy, którzy są bliżej niż dalej końca kariery. Są to: Jędrzejczyk (32 l.), Lewczuk (35 l.), Astiz (36 l.). Dla porównania Sedlar ma 28 lat, i wchodzi w wiek najlepszy dla piłkarza.

W minionym sezonie na hiszpańskich boiskach, Sedlar rozegrał 14 spotkań, spędzając na nich niespełna 1000 minut. Wynik ten mógł być lepszy, jednak problemy zdrowotne 28-latka pokrzyżowały te plany. Umowa Serba z hiszpańskim klubem wygasa 30 czerwca 2023 roku.

Źródło: meczyki.pl, transfermarkt.com, własne


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *