Legia Warszawa w finale Pucharu Polski!

Kamil Gieroba

Legia zgodnie z oczekiwaniami awansowała do finału Pucharu Polski. W rewanżowym spotkaniu ograła 2:1 Zawiszę Bydgoszcz.

Spotkanie przypominało raczej sparing, w którym to piłkarze ze stolicy Polski mogli spokojnie rozgrywać piłkę. Wynik otworzył w 16.minucie Nikolić, wykorzystując koszmarny błąd Kamila Drygasa przy próbie budowania akcji. Węgier bez problemu poradził sobie w rywalizacji z Kamińskim. Kilka chwil później do notesu arbitra trafił Igor Lewczuk. W dzisiejszym spotkaniu Hiroyuki Kimura dość często przerywał grę.

Po przerwie do cięższej pracy wzięli się gospodarze, czego najlepszym dowodem było trafienie Danielaka. Zawodnik wypożyczony z Pogoni Szczecin przechwycił bezpańską futbolówkę, a następnie w wybornej sytuacji nie dał szans bezradnemu Malarzowi. Zawisza Bydgoszcz mógł szybko wyjść na prowadzenie, ale Gajewski w idealnej okazji posłał piłkę tuż obok lewego słupka. Kibice mogli się cieszyć z gola szybciej, jednak Danielak z dystansu trafił w słupek. Na jedenaście minut przed końcem Legia ponownie pokonała bramkarza rywala, a dokonał tego Guilherme. Płaskie uderzenie zza pola karnego było nie do wyciągnięcia dla Kamińskiego.

Rezultat 1:2 nie uległ już zmianie. Klub z Warszawy znów w finale krajowe pucharu zmierzy się z Lechem Poznań. Termin tego pojedynku został przewidziany na 2 maja.

Zawisza Bydgoszcz 1:2 Legia Warszawa

Strzelcy:

0:1 Nikolić (16′)

1:1 Danielak (59′)

1:2 Guilherme (79′)

Żółte kartki: Drygas (43′) – Lewczuk (26′), Kopczyński (74′)

Sędzia: Hiroyuki Kimura

Skład gospodarzy: Kowalski – Kamiński Markić, Stawarczyk, Igumanović – Patejuk (46′ Danielak), Drygas, Mica (67′ Widelski), Panajotow, Smektała – Lewicki (46′ Gajewski)

Skład gości: Malarz – Broź, Rzeźniczak, Lewczuk (53′ Guilherme), Brzyski – Kopczyński, Pazdan – Bereszyński (68′ Kucharczyk) , Saganowski, Aleksandrow – Nikolić (73′ Prijović)