Legia Warszawa rzutem na taśmę wygrała w sparingu

legia.com

W pierwszym sparingu podczas obozu przygotowawczego mistrzowie Polski zmierzyli się z pierwszoligową Stalą Mielec. Bramki dla Legii zdobyli Michał Kucharczyk, Jose Kante oraz Cafu.

Trener Dean Klafurić wystawił dwie różne jedenastki w dwóch połowach. Wynik spotkania otworzył się w 5. minucie po pięknym strzale Kucharczyka. Szansę gry dostał nowy nabytek Legii, Jose Kante. Napastnik w 15. minucie po składnej akcji podwyższył prowadzenie Legionistów. Stal Mielec nie poddała się i już w 33. minucie kontaktowe trafienie zdobył Maksymilian Banaszewski. Na kolejną bramkę nie musieliśmy długo czekać, już w 44. minucie Prokić wpisał się na listę strzelców i wyrównał wynik spotkania. W drugiej odsłonie meczu Legia starała się grać agresywniej i pressingowała rywali. Z dobrej strony pokazał się Konrad Michalak. Mistrzowie Polski przeważali i efekty tego mogliśmy zauważyć w 65. minucie, kiedy to Cafu wykorzystał prostopadłe podanie od Sandro Kulenovicia i płaskim strzałem pokonał bramkarza Stali. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Legii 3:2. Warto dodać, że w 81. minucie boisko z powodu urazu głowy opuścił Michał Kopczyński.

– Przyglądamy się rozwiązaniom, które trenowaliśmy przez ostatnie dwa tygodnie i które chcieliśmy wdrożyć podczas sparingu. Szczególnie taktyczne rozwiązania – mówił Dean Klafurić.

24.06.2018r., Mecz kontrolny, Warka

Legia Warszawa – Stal Mielec 3:2 (2:2)

Żółte kartki: Kopczyński – Đermanović, Grodzicki.

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

Legia: (I połowa) 1. Arkadiusz Malarz – 23. Mateusz Żyro, 6. Chris Philipps, 4. Mateusz Wieteska – 18. Michał Kucharczyk, 29. Krzysztof Mączyński, 8. Cristian Pasquato, 53. Sebastian Szymański, 32. Miroslav Radović, 40. Brian Iloski (31′ 42. Hildeberto Pereira) – 46. José Kanté.

(II połowa) 30. Radosław Majecki – 44. William Rémy, 34. Iñaki Astiz, 14. Adam Hloušek – 42. Hildeberto Pereira (61′ 45. Sandro Kulenović), 26. Cafú, 15. Michał Kopczyński, 17. Konrad Michalak, 21. Dominik Nagy, 41. Mateusz Hołownia – 22. Kasper Hämäläinen.

Stal: 1. Seweryn Kiełpin – 22. Mateusz Spychała (46′ 26. Dominik Sadzawicki), 4. Martin Dobrotka, 51. Rafał Grodzicki (46′ 3. Krzysztof Kiercz), 6. Leândro (46′ 23. Krystian Getinger) – 17. Andreja Prokić (46′ 30. Łukasz Wroński), 8. Tomasz Swędrowski (46′ 5. Szymon Przystalski), 16. Josip Šoljić (74′ 18. Piotr Goliasz), 27. Marcel Gąsior (46′ 15. Arkadiusz Górka), 33. Maksymilian Banaszewski (46′ 7. Szymon Sobczak) – 20. Dejan Đermanović (69′ 19. Kacper Sadłocha).