Legia remisuje z FC Nordsjaelland w ostatnim sparingu przed wznowieniem ligi

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa zremisowała 1:1 z duńskim FC Nordsjaelland w ostatnim sparingu, podczas kończącego się zgrupowania w La Mandze.

Pierwsza połowa była dość wyrównana z lekkim wskazaniem na podopiecznych Jacka Magiery. Świetną sytuację miał 17-letni Sebastian Szymański, jednak jego uderzenie z największym trudem wybronił bramkarz rywala. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy.

Po zmianie stron świetnej sytuacji nie wykorzystał Tomas Necid, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nieskutecznie próbował go przelobować. Chwilę później było już jednak 1:0 dla FC Nordsjaelland, bo precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Matias Rasmussen. Legioniści nie dali jednak za wygraną i w 71. minucie spotkania za sprawą trafienia Adama Hlouska, któremu asystował Szymański doprowadzili do wyrównania. Pomimo starań obu ekip, nikt nie zdobył decydującej bramki i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

FC Nordsjaelland to 9. zespół duńskiej Superligi, który w dotychczas rozegranych 21 kolejkach zdobył 25pkt.

Legia Warszawa w 21. kolejce LOTTO Ekstraklasy zmierzy się w przyszłą sobotę z Arką Gdynia. Po tym spotkaniu Wojskowych czeka domowe starcie z Ajaxem Amsterdam w ramach 1/16 finału Ligi Europy (16.02.)

FC Nordsjaelland 1:1 Legia Warszawa (0:0)

1:0 53′ Matias Rasmussen

1:1 71′ Adam Hlousek

Legia Warszawa: Malarz (46′ Majecki) – Broź, Jędrzejczyk, Pazdan, Hlousek – Kopczyński (79′ Małachowski), Jodłowiec – Szymański, Odjidja (60′ Guilherme), Radović (46′ Nagy) – Necid

FC Nordsjælland: Rúnarsson – Mumin, Gregor, Tranberg – Frese, Nelsson, Rasmussen, Lund – Asante, Johansson, Mohammed