Legia remisuje i awansuje do następnej rundy

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów spotkały się drużyny Legii Warszawa oraz AS Trencin.

Drużyna Besnika Hasiego  w pierwszym wyjazdowym meczu z AS Trencin wygrała 1:0 i znacząco zwiększyła swoje szanse na awans do kolejnej rundy.

Sędzią środowego spotkania przy łazienkowskiej był Rosjanin Władisław Biezborodow który prowadził w przeszłości mecze Lecha Poznań w Lidze Europy. Kolejorz zremisował na wyjeździe 3:3 z Juventusem Turyn i wygrał u siebie 1:0 z SC Braga w sezonie 2010/2011. Równie szczęśliwy Rosjanin nie jest dla Legii Warszawa. Dotychczas Wojskowi przegrali dwa spotkania prowadzona przez Biezborodowa.

Już w 6 minucie było groźnie pod bramką Legii. Lewczuk stracił piłkę we własnym polu karnym. Kalu zagrał płasko pod bramkę, a Pazdan wybił piłkę pod nogi Janco który jednak strzelając z pierwszej piłki przeniósł piłkę nad poprzeczką Arkadiusza Malarza.

Bramkarz Legii jest ostatnio w świetnej dyspozycji co udowodnił w 20 minucie spotkania. Malarz uratował mistrzów Polski parując do boku mocne uderzenie sprzed pola karnego Aliko Bali.

Słowacy mocno naciskali legionistów. W 30 minucie mieli stuprocentową szansa na wyrównanie. Po stracie Kucharczyka Aliko Bala kapitalnie przedarł się między obrońcami Legii Warszawa i miał przed sobą tylko Arkadiusza Malarza. Kończył swój rajd zbyt chaotycznie i dziobnął piłkę obok bramki.

W pierwszej połowie Legia grała fatalnie. Słowacy zdominowali gospodarzy, ale zmarnowali kilka dogodnych okazji.

W drugiej połowie zawodnicy mistrza polski wreszcie wzięli się do roboty. W 63 minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Michał Kucharczyk. Adrian Chovan nie wybił piłki, a ta odbita od Nemanji Nikolicia, trafiła do skrzydłowego Legii Warszawa. Kucharczyk mając przed sobą jedynie bramkarza fatalnie przestrzelił i nie trafił nawet w bramkę.

Na 7 minut przed końcem regulaminowego czasu Trencin po raz kolejny zmarnował doskonałą okazję do prowadzenia w tym meczu. Wrzutka z głębi pola spadła na głowę Rangelo Jangi. Napastnik miał sporo czasu na strzał, ale nie nadał futbolówce dostatecznie dużo siły która wylądowała wprost w rękach Arkadiusza Malarza.

Ostatecznie wynik już się nie zmienił i legioniści po słabym występie awansowali do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Tymczasem Hapoel Beer Szewa wyeliminował grecki Olympiakosem Pireus. Taki wynik sprawił że Legia będzie rozstawiona w ostatniej fazie eliminacji Ligi Mistrzów.