Legia Warszawa została sprowadzona na ziemię po serii wygranych i wskoczeniu na pierwsze miejsce w tabeli. “Wojskowi” zostali rozbici przez Termalice Bruk- Bet Nieciecza 3:0.

Pierwsze minuty nie wskazywały nieszczęścia, które miało spotkać Legię. Wręcz przeciwnie to “Wojskowi” czuli się na nowym stadionie w Niecieczy jak u siebie i bombardowali bramkę gospodarzy. Świetnej sytuacji nie wykorzystał między innymi Ondrej Duda. Ekipa “Słoni” zaczęła niwelować przewagę wicemistrza, ale w 22 minucie to Legia ponownie była bliska zdobycia bramki, po tym jak Nikolić trafił w poprzeczkę,  a Duda drugi raz w tym spotkaniu nie zdołał dobić. Do tego memonetu mogło być 0:2 dla Legii. Do szatni to jednak Termalica schodziła z jedną bramką na koncie,  po tym jak Kędziora wykorzystał błąd w obronie gości i umieścił piłkę w siatce.

Niedługo po zmianie połów “Słonie” zdobyli drugą bramkę, która załamała Legionistów. Gola na 2:0 strzelił Patryk Misak po podaniu Pleva.  “Wojskowi” nie zdołali już się pozbierać po tym ciosie i odrobić strat. W doliczonym czasie gry ekipa beniaminka po strzale Dawida Plizgi na 3:0, dobiła lidera Ekstraklasy. “Słonie” dzięki swej konsekwencji zasłużenie pokonali Legię,  która ma niemałe powody do wstydu.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Legia Warszawa 3:0

1:0 – Wojciech Kędziora 35′

2:0 – Patrik Misak 52′

3:0 – Dawid Plizga 90+3′

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Krzysztof Pilarz – Sebastian Ziajka, Pavol Stano, Artem Putiwcew, Dariusz Jarecki, Bartłomiej Babiarz (58′ Michał Markowski), Dalibor Pleva, Dawid Plizga, Patrik Misak (81′ Tomasz Foszmańczyk), Martin Juhar, Wojciech Kędziora (77′ Elvis Bratanović).

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz – Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Igor Lewczuk, Adam Hlousek, Tomasz Jodłowiec, Ariel Borysiuk, Guilherme (57′ Aleksandar Prijović), Ondrej Duda, Michał Kucharczyk, Nemanja Nikolić.

Żółta kartka: Patrik Misak (Termalica Bruk-Bet Nieciecza).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).