W meczu 15. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała Pogoń Szczecin 1:0. Jedynego gola w spotkaniu zdobył dla Wojskowych Tomasz Jodłowiec.

Półmetek już za nami, obydwa kluby to czołówka obecnego sezonu i zarówno Portowcom jak i Wojskowym zależało na zdobyciu cennych trzech punktów w tym meczu. Zwłaszcza, że lider Piast znów wygrał. Zadanie wykonała Legia Warszawa, która z małymi wyjątkami zdominowała mecz na całe 90 minut!

Już w drugiej minucie przed szansą na zdobycie  bramki staną Kucharczyk, ale sędzia odgwizdał spalony. Po kilku minutach gdzie bramkarz Pogoni, miał pełne ręce roboty i kilka udanych interwencji, przyszedł w końcu gol. Zdobył go Tomasz Jodłowiec w 13 minucie. Do końca pierwszej połowy swoich sił jeszcze wiele razy próbowali Wojskowi, Kucharczyk i Nikolić, jednak wynik nie uległ już zmianie. W pierwszej połowie, Pogoń miała jedną okazję.

Druga połowa to nadal pełna dominacja Legii. Pogoń ograniczał się jedynie do długich podań w stronę Dwaliszwilego, któremu na niezbyt wiele pozwolił Pazdan. Warto przypomnieć, że Gruzin występował w Legii w latach 2013 – 2015. Mimo, że Pogoń grała nieco lepiej, nadal głównie atakowała Legia. Świetny mecz zagrał Guilherme, którego w drugiej połowie trener Czerczesow postanowił zastąpić Trickovskim. Boisko po średnim meczu opuścił również Nikolić. W jego miejsce pojawił się Prijović, który doszedł do kilku okazji strzeleckich. Najbliżej zdobycia bramki był w 79 minucie, kiedy to piłka trafiła w boczną siatkę. Wojskowi nie mieli zamiaru spocząć na laurach i walczyli do końca, jednak wynik nie uległ już zmianie. Legia Warszawa pokonała Pogoń Szczecin 1:0 po golu Tomasza Jodłowca.

W spotkaniu nie zagrał Jakub Rzeźniczak. Pauza kapitana wyszła na dobre Legii, która tak dobrze w defensywie jak dziś pod wodzą Pazdana nie grała już dawno. A i sam Rzeźniczak być może wyciągnie jakieś wnioski z takiego obrotu sprawy i wróci na boisko w lepszej formie i z większym zapałem do walki.

Legia dzięki temu zwycięstwu umocniła się na drugim miejscu w tabeli. Dla Pogoni jest to druga porażka z rzędu. Portowcy na Łazienkowskiej nie wygrali już ponad trzydzieści lat.

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 1:0

1:0 – Tomasz Jodłowiec 12′

Legia: Arkadiusz Malarz – Łukasz Broź, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Tomasz Brzyski – Tomasz Jodłowiec, Stojan Vranjes (67′ Dominik Furman), Guilherme (66′ Ivan Triczkowski), Ondrej Duda, Michał Kucharczyk – Nemanja Nikolić (76′ Aleksandar Prijović).

Pogoń: Jakub Słowik – Mateusz Lewandowski, Jarosław Fojut, Jakub Czerwiński, Adam Frączczak – Takafumi Akahoshi (81′ Jakub Piotrowski), Michał Walski, Rafał Murawski, Sebastian Murawski (25′ Patryk Małecki) – Wladimir Dwaliszwili, Marcin Listkowski (67′ Miłosz Przybecki).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 14 880