Legia gra dalej!

Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie SV Ried 3:1! Wynik dwumeczu 4:3 na korzyść Legii

W pierwszym meczu piłkarze Legii ulegli w wyjazdowym spotkaniu z austriackim zespołem 2:1. Dzisiaj po zwycięstwie 3:1 u siebie drużyna ze stolicy wywalczyła awans do kolejnej rundy rozgrywek LE!

Stołeczni od pierwszych minut starali się zdobyć gola i narzucić własny styl gry. Tak też się stało. Bardzo aktywny był Jakub Kosecki z lewej strony oraz Rzeźniczak po którego akcjach było bardzo groźnie pod bramką austriackiego SV Ried!

Gola dającego prowadzenie Legii zdobył w 41 minucie Marek Saganowski głową po świetnym dośrodkowaniu Ljuboji. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę gry Legia jeszcze bardziej zaatakowała co zaowocowało bramką Radovicia w 55 minucie. Na 3:0 w 62 minucie podwyższył napastnik Danijel Ljuboja pokonując w pięknym stylu golkipera Austriaków.

W 71 minucie drugą żółtą kartkę w meczu obejrzał Ivica Vrdoljak co w konsekwencji doprowadziło do straty gola po 5 minutach i bardzo emocjonującą końcówką spotkania!

Legia doprowadziła wynik 3:1 do ostatniego gwizdka Izraelskiego sędziego i awansowała do IV rundy eliminacji LE!

Legia Warszawa – SV Ried 3:1 (1:0)
Marek Saganowski 1:0 (41)
Miroslav Radović 2:0 (55)
Danijel Ljuboja 3:0 (62)
Robert Zulj 3:1 (76)

Żółte kartki: Suler, Vrdoljak
Czerwona Kartka: Vrdoljak (za drugą żółtą)
Sędzia: Eric Hacmon

Wyjściowy skład Legii: Kuciak – Jędrzejczyk, Żewłakow, Astiz, Rzeźniczak – Kosecki, Vrdoljak, Łukasik, Radović, Ljuboja – Saganowski.