Lech wygrał w Zabrzu i oddala się od grupy spadkowej

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W 25. kolejce Ekstraklasy aktualny mistrz Polski wygrał w Zabrzu z miejscowym Górnikiem 2:0. Bramki do Kolejorza zdobyli Dawid Kownacki oraz Szymon Pawłowski.

W tym spotkaniu Lech Poznań był stroną przeważająca i udokumentował to dwukrotnie. Najpierw w pierwszej połowie celną główką popisał się Kownacki, po asyście Pawłowskiego. W drugiej połowie wynik ustalił właśnie Szymon Pawłowski. Po tym zwycięstwie Lechici mają 34 punkty i zajmują 5. miejsce w tabeli. Sytuacja Górnika jest z kolei coraz bardziej skomplikowana, zajmują ostatnie miejsce w tabeli i do ostatniej kolejki będą walczyli o utrzymanie.

Górnik Zabrze – Lech Poznań 0:2 (0:1), Stadion im. Ernesta Pohla (Zabrze)

0:1 – Kownacki 29′

0:2 – Pawłowski 61′

sędzia: K. Jakubik (Polska)