Lech Poznań odnosi się do zamieszania przed meczem z Legią

Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com

Mistrzowie Polski z sezonu 2021/2022 za pośrednictwem oficjalnego komunikatu odnieśli się do traktowania ich  kibiców w dniu meczu z Legią Warszawa.

Jeszcze przed rozpoczęciem ”Derbów Polski” w internecie można było znaleźć nagrania pokazujące pracę policji. Funkcjonariusze obrali sobie za cel bardzo dokładne sprawdzanie kibiców Lecha.

Zdaniem Stowarzyszenia Kibiców Kolejorz fanom zaglądano w bieliznę, dotykano stref intymnych, niszczono ubrania.

Oficjalny komunikat Lecha Poznań: 

„Jako klub wysłaliśmy pismo do Zarządu Ekstraklasy SA, a także do wiadomości Komisji Ligi ESA, z informacjami o niedzielnych wydarzeniach, a także a prośbą o przyjrzenie się sprawie i jej wyjaśnienie. Podobną informację przekazaliśmy również Komendantowi Głównemu Policji. Poza tym, zainteresowaliśmy tematem również media z nadzieją na wnikliwe zbadanie wydarzeń.

Deklarujemy, że wspieramy naszych kibiców i stoimy za nimi murem w walce o rzetelne wyjaśnienie tej przykrej dla wszystkich sytuacji. Także po to, żeby w przyszłości nie doszło do powtórki – nie tylko wobec naszych sympatyków, ale też tych związanych z innymi klubami” –  stanowczo podkreślają włodarze klubu z Wielkopolski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.