Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Lech Poznań w drugim niedzielnym spotkaniu 26.kolejki polskiej Ekstraklasy wygrał 2:1 z Cracovią. Owy pojedynek zapowiadany był jako największe wydarzenie w tej serii gier.

Dzisiejsze starcie szczególne dla Jacka Zielińskiego. Obecny opiekun „Pasów” pracował w Poznaniu w latach 2009-10. W trakcie swojej przygody zdobył m.in. mistrzostwo Polski (2010). Dzisiaj piękny jubileusz zaliczył Jasmin Burić – 100. występów w naszej najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zawody idealnie rozpoczęły się dla przyjezdnych, którzy już w 7. minucie wyszli na prowadzenie, a gola zdobył Kapustka. Gwiazdor Cracovii idealnie sfinalizował podanie od Cetnarskiego z prawego skrzydła boiska. Kąśliwe uderzenie z bliska w lewy dolny róg okazało się nie do obrony dla Buricia. Dwie minuty – tyle trwała radość kibiców krakowskiego klubu, ponieważ błąd bloku defensywnego wykorzystał Jevtić, który soczystym huknięciem nie dał szans Sandomierskiemu. W kolejnych fragmentach meczu mieliśmy swoisty ping – pong, gdzie piłka szybko latała od jednego do drugiego pola karnego. Na szacunek w pierwszej odsłonie zasługiwał Grzegorz Sandomierski, który ratował swój klub przed utratą kolejnych goli.

Po przerwie do zmasowanych ataków ruszyli podopieczni Jacka Zielińskiego, lecz w kulminacyjnych momentach brakowało dokładności. Szczególnie mizernie wyglądała skuteczność Diabanga. W 81. minucie na boisku zameldował się Maciej Gajos. Ta zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę, bo były piłkarz m.in. Jagiellonii Białystok sześć minut później wyprowadził swój klub na upragnione prowadzenie. Genialną asystą błysnął Lovrencsics, posyłając idealną centrę z prawego sektora boiska. Wcześniej bliski celu był Łukasz Trałka, lecz jego zagranie z powietrza fenomenalnie wyciągnął Sandomierski. Mimo wielkich starań obu zespołów wynik hitu kolejki się nie zmienił.

Po tym zwycięstwie gospodarze wskoczyli na 5.lokatę w ligowej tabeli. Następnym rywalem mistrza Polski będzie Ruch Chorzów. Z kolei „Pasy” podejmą u siebie Legię.

Sędzia główny: Daniel Stefański

Skład gospodarzy: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar – Trałka, Linetty, Lovrencsics, Jevtić (70′ Tetteh), Sisi (70′ Jóźwiak) – Kownacki (81′ Gajos)

Skład gości: Sandomierski – Wójcicki (90+2′ Adamczyk), Polczak, Wołąkiewicz, Deleu – Dąbrowski, Budziński, Cetnarski, Kapustka (88′ Karachanakov), Diabang (75′ Vestenicky) – Jendrisek