Lech Poznań: Gumnego czeka kilka miesięcy pauzy

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Olbrzymiego pecha ma obrońca Lecha Poznań Robert Gumny. Defensor doznał urazu podczas meczu z Piastem Gliwice. Dzisiaj okazało się, że Gumnego czeka operacja i kilka miesięcy pauzy. To olbrzymi problem dla Kolejorza, bo popularny Guma to jedyny nominalny prawy obrońca w zespole. Mogący grać na jego pozycji Tomasz Cywka również jest kontuzjowany.

Robert jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem, więc od początku chcieliśmy jak najdokładniejszej diagnozy. Stąd nie podawaliśmy szczegółowych informacji o jego stanie zdrowia. Zdecydowaliśmy się na wizyty w renomowanych ośrodkach w Rzymie oraz Zurychu, żeby ostateczna diagnoza była jak najbardziej klarowna i nie pozostawiała wątpliwości – powiedział Krzysztof Pawlaczyk, lekarz Gumnego.

W połowie tygodnia Gumny był w Rzymie na konsultacji u profesora Pierpaolo Marianiego. Stamtąd lechita przeniósł się do Zurychu, do renomowanej kliniki profesora Matthiasa Steinwachsa. Tam zapadła decyzja o przeprowadzeniu zabiegu kolana, w którym trzeba dokonać plastyki chrząstki, czyli uzupełnić w niej ubytki związane z urazem. Szwajcarzy rekomendowali do przeprowadzenia operacji profesora Tomasz Piontka z poznańskiej kliniki Rehasport. Jest to światowy specjalista w leczeniu urazów stawu kolanowego i na początku tygodnia zajmie się kolanem obrońcy Lecha.” – takiej treści komunikat widnieje na oficjalnej stronie Lecha Poznań.

Nie spieszyliśmy się z jednego powodu: chcemy, żeby Robert grał w piłkę jeszcze przez kolejne piętnaście lat. I jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie. Moment kontuzji nigdy nie jest łatwy, ale teraz już patrzymy z optymizmem w przyszłość. Robert wróci na pewno silniejszy – przyznaje profesor Pawlaczyk, który na razie nie określa dokładnie, kiedy Gumny będzie mógł wrócić na boisko. – To będzie można stwierdzić po zabiegu chirurgicznym – tłumaczy. Wiadomo jednak, że czeka go co najmniej kilkumiesięczny rozbrat z futbolem.

Na chwilę obecną jedyna alternatywą na kontuzjowanych Gumnego i Cywki, na pozycji prawego obrońcy to Lubomir Satka. Słowak jest nominalnym środkowym obrońcom, ale w kadrze swojego kraju często występuje na boku obrony.

źródło:lechpoznan.pl/własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *