Liga Europy

UEFA.com

Piłkarze Trencina pokonali Górnika Zabrze 4:1 i awansowali do 3. rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwszy mecz zabrzanie przegrali u siebie 0:1, choć mieli kilka okazji, by pokonać goalkeepera Trencina. Dzisiejsi gospodarze w przeciwieństwie do Górnika, swoją szansę wykorzystali, bramkę dla podopiecznych Ricardo Moniza zdobył Philip Azango. Podopieczni Marcina Brosza, aby awansować do 3. rundy eliminacji Ligi Europy, musieli wygrać to spotkanie przynajmniej jedną bramką, ale musiałoby być to większe zwycięstwo niż 1:0.

Pierwszy strzał zobaczyliśmy ze strony zabrzan, sprzed pola karnego uderzył Szymon Żurkowski, lecz piłka powędrowała w trybuny. Chwilę później gospodarze wyszli na prowadzenie. Joey Sleegers dośrodkował z rzutu wolnego, a do własnej siatki trafił Igor Angulo.

W 20. minucie było już 2:0. Philip Azango podał do Hamzy Čatakovića, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnie umieścił futbolówkę w bramce.

Przed upływem dwóch kwadransów mogło być już 3:0. Ruben Yem zdecydował się na strzał z ostrego kąta jednak dobrze interweniował Tomasz Loska i nie dał się zaskoczyć. Górnik nie potrafił przedostać się w pole karne, więc próbował uderzać z dystansu, ale to też im niezbyt wychodziło, tak jak gdy Przemysław Wiśniewski strzelił wysoko nad bramką. Do przerwy Trencin prowadził z Górnikiem 2:0.

Pierwsze uderzenie w drugiej części zobaczyliśmy ze strony podopiecznych Roberto Moniza, sprzed pola karnego strzelał Abdul Zubairu, ale fatalnie przestrzelił. Chwilę później było 3:0 dla Trencina, Philip Azango dostał futbolówkę, przyjął ją i mocnym strzałem podwyższył prowadzenie Słowaków.

W 60. gola honorowego strzelił Górnik. Adam Wolniewicz świetnie podał do Daniela Smugi, a ten ładnym uderzeniem pokonał Igora Šemrineca.

Później na boisku widzieliśmy głównie wymienane między zawodnikami Trencina podania, bo oni wiedzieli, że już mają awans, a Górnik odpadnie. W 90 minucie jeszcze na jeden atak zdecydowali się gospodarze no i podwyższyli prowadzenie. Ładnie nad Loską fubolówkę przerzucił Čataković i ostatecznie Trencin pokonał Górnik 4:1.