Liga Europy

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W dzisiejszych meczach trzeciej kolejki Ligi Europy w grupie G padły dwa takie same wyniki. Celta Vigo zremisowała z Ajaksem Amsterdam 2:2, a Standard Liege w takim samym stosunku podzielił się punktami z Panathinaikosem Ateny. Liderem grupowej tabeli pozostał Ajax.

Interesująco zapowiadało się zwłaszcza starcie Celty Vigo z Ajaksem Amsterdam. Obie drużyny nie zaznały w dwóch pierwszych meczach smaku porażki. Ajax był liderem grupy z kompletem sześciu punktów, natomiast Celta zajmowała drugą lokatę mając na koncie o dwa oczka mniej.
Początek spotkania był dość wyrównany. Przez pierwsze dwadzieścia minut niewiele było sytuacji bramkowych. W 22. minucie na prowadzenie wyszli goście. Na listę strzelców wpisał się Hakim Ziyech.
Wicemistrzowie Holandii cieszyli się z prowadzenia zaledwie siedem minut. Po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Alvaro Lemosa i celnym strzale Andreu Fontasa Celta zdołała doprowadzić do remisu, który utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron obraz gry bardzo długo wyglądał podobnie jak w pierwszej odsłonie. Żadna z drużyn nie była w stanie przejąć zdecydowanej inicjatywy na boisku, a celnych strzałów było bardzo mało. Wreszcie, w 72. minucie Ajax ponownie objął prowadzenie za sprawą Amina Younesa.
Jednak i tym razem przyjezdni nie byli w stanie utrzymać korzystnego wyniku zbyt długo. Dziesięć minut później ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Fabian Orellana i na tablicy wyników ponownie pojawił się remis.
Końcowe minuty meczu nie przyniosły już zmiany rezultatu. Dzięki remisowi Ajax utrzymał pozycję lidera w grupie.

Celta Vigo – Ajax Amsterdam 2:2 (1:1)
0:1 – 22′ – Hakim Ziyech
1:1 – 29′ – Andreu Fontas
1:2 – 72′ – Amin Younes
2:2 – 82′ – Fabian Orellana

Żółte kartki:
Planas (Celta) – Sanchez, Gudelj, Veltman, Sinkgraven, Bazoer (Ajax)

Celta: Blanco – Planas, Gomez, Fontas, Roncaglia – Hernandez (76′, Wass), Sene, Radoja – Lemos (63′, Orellana), Sisto, Guidetti (73′ Rossi).
Ajax: Onana – Veltman, Sanchez, Viergever, Sinkgraven – Ziyech (77′, Bazoer), Gudelj, Klaassen – Traore, Younes (77′, Cassierra), Dolberg.

W drugim dzisiejszym spotkaniu tej grupy Standard Liege zremisował na własnym stadionie z Panathinaikosem Ateny 2:2, mimo że przegrywał już 0:2. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał znany z występów w Legii Warszawa Portugalczyk Orlando Sa. Zawody prowadził polski arbiter – Daniel Stefański.

Standard Liege – Panathinaikos Ateny 2:2 (1:2)
0:1 – 12′ – Victor Ibarbo
0:2 – 36′ – Victor Ibarbo
1:2 – 45′ – Edmilson Junior
2:2 – 82′ – Ishak Belfodil

Trebel (Standard) – Leto, Samba, Zeca, Villafanez, Ledesma (Panathinaikos)

Standard: Gillet – Fai, Scholz, Laifis, Andrade – Trebel, Cisse (72′, Enoh), Dossevi (63′, Mbenza), Junior – Sa, Belfodil.
Panathinaikos: Steele – Moledo, Samba (46′, Ivanov), Koutroubis – Coulibaly, Hult, Villafanez (78′, M’Poku), Zeca, Ledesma – Ibarbo, Leto (74′, Lod).