LE: Olympique Lyon zdemolował AZ Alkmaar

skysports.com

Olympique Lyon nie miał dziś litości dla AZ Alkmaar. Po zwycięstwie 4:1 w pierwszym spotkaniu, Francuzi rozgromili przed własną publicznością holenderski zespół aż 7:1 meldując się tym samym w 1/8 finału Ligi Europy.

Pierwsza bramka padła już w 5. minucie, a jej strzelcem został Nabil Fekir. Ten sam zawodnik w trakcie trwanie spotkania zdołał jeszcze dwukrotnie umieścić piłkę w siatce. Do przerwy oprócz jego dwóch trafień, bramki zdobywali także Maxwel Cornet oraz Levi Garcia, który zdobył jedynego gola dla przyjezdnych. Po zmianie stron popisy strzeleckie Olympique Lyon nie zostały zakończone. W ostatnim kwadransie hat-tricka skompletował wspomniany Fekir, natomiast po bramce dołożyli Houssem Aouar oraz Mouctar Diakhaby.

Dwumecz pomiędzy Olympique Lyon a AZ Alkmaar ostatecznie zakończył się rezultatem 11:2, co pokazuje jak duża różnica dzieliła oba zespoły. Swojego rywala w dalszej części rozgrywek ekipa z Francji pozna już jutro.

Olympique Lyon 7:1 AZ Alkmaar (4:1)

1:0 5′ Nabil Fekir

2:0 17′ Maxwel Cornet

2:1 26′ Levi Garcia

3:1 27′ Nabil Fekir

4:1 34′ Sergi Darder

5:1 78′ Nabil Fekir

6:1 87′ Houssem Aouar

7:1 89′ Mouctar Diakhaby

Olympique Lyon: Lopes – Rafael, Yanga-Mbiwa, Diakhaby, Jallet – Ferri, Tousart (80′ Tolisso), Darder – Ghezzal (76′ Lacazette), Fekir, Cornet (63′ Aouar)

AZ Alkmaar: Krul – Johansson, Vlaar (46′ van Eijden), Wuytens, Haps – Luckassen, Jahanbakhsh (72′ Seuntjens), Rienstra – Bel Hassani, Friday (77′ Weghorst), Garcia