LE: Niespodzianka w Belgii. Anderlecht wygrywa z Tottenhamem

bbc.co.uk

W jednym z dzisiejszych spotkań 3 kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej sezonu 2015/16, Anderlecht dość niespodziewanie pokonał u siebie Tottenham Hotspur 2:1 w ramach meczu grupy J.

Goście z White Hart Lane szybko objęli prowadzenie, bowiem już w 4 minucie gola na 1:0 dla “Kogutów” zdobył Christian Eriksen, jednak gospodarze równie szybko zdołali odrobić tą stratę. Niespełna 10 minut później Gillet zdobył wyrównującego gola, a w 75 minucie meczu Stefano Chuka strzelił, jak się później okazało zwycięską bramkę na 2:1 dla “Fiołków”. W drugim meczu tej grupy Monaco pokonało u siebie Karabakh 1:0 i wskoczyło na pierwsze miejsce w grupie.

Anderlecht – Tottenham Hotspur (2:1) – 22.10.2015 (19:00)
Gol 4′ C.Eriksen (0:1)
Gol 13′ G.Gillet (1:1)
Gol 75′ S.Okaka (2:1)