LE: Legia Warszawa w III rundzie eliminacji

Piłkarze Legii awansowali do III rundy eliminacji Ligi Europy. Po wygranym pierwszym meczu 1:0 z KuPS Kuopio dziś zremisowali 0:0.

Legia Warszawa - Europa FC, 18.07.2019, I runda el. do Ligi Europy / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Legii Warszawa zremisowali 0:0 z KuPS Kuopio w rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy i awansowali do kolejnej fazy tych rozgrywek.

Legia do rewanżu z KuPS przystępowała z jednobramkową zaliczką i była bliżej awansu do III rundy eliminacji Ligi Europy. Rewanż wcale nie musiał być formalnością, ponieważ fiński klub występuję na sztucznej murawie, a Legii nie gra się zbyt dobrze na takim boisku, a po drugie zwycięstwo 1:0 nie jest wynikiem, który ze stuprocentową pewnością mógł zapewnić Legionistom awans.

Gospodarze od początku meczu ruszyli do ataku, by odrobić straty z meczu wyjazdowego. Pierwszą groźną okazję stworzyli sobie w 18. minucie. Tabi Manga dośrodkował z prawej strony w pole karne, a tuż nad bramką główkował Babacar Diallo. Legia pierwsze uderzenie na bramkę Otso Virtanena oddała dopiero kilka minut po upływie dwóch kwadransów pierwszej połowy. Sandro Kulenović minął obrońcę, przedostał się w pole karne, uderzył w stronę bramki KuPS, jednak jego strzał byłzbyt lekki. W końcówce pierwszej połowy podopieczni Janiego Honkovaary stworzyli sobie dwie groźne sytuacje. O ile uderzenie Ville Saxmana było bardzo słabe, to potężne kopnięcie Reubena Ayarny było minimalnie niecelnie. Do przerwy Legia szczęśliwie remisowała z KuPS 0:0.

Na początku drugiej połowy świetną okazję na zdobycie bramki miał Sandro Kulenović, ale będąc sam na sam z bramkarzem uderzył w boczną siatkę. W 65. minucie blisko gola było KuPS, Lucas Rangel zdecydował się na strzał sprzed szesnastki i niewiele się pomylił. Wicemistrzów Polski na prowadzenie mógł wyprowadzić Arvydas Novikovas, jednak w stuprocentowej okazji fatalnie strzelił obok bramki. W końcówce meczu Legia otrzymała rzut karny po zagraniu ręką jednego z obrońców. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Kulenović, ale uderzył zbyt słabo i Virtanen nie miał problemów z interwencją. Sędzia do podstawowego czasu doliczył pięć minut, ale gospodarzom nie udało się zdobyć bramki i ostatecznie to Legia zameldowała się w III rundzie eliminacji Ligi Europy.

Legia znalazła się w III rundzie eliminacji Ligi Europy, ale z taką grą raczej nie ma co liczyć na awans do fazy grupowej tych rozgrywek. Kolejnym rywalem Legii będzie zwycięzca dwumeczu Atromitos – DAC Dunajska Streda i na pewno są to rywale z wyższej półki niż KuPS.