W meczu rewanżowym 1/16 finału Ligi Europejskiej zmierzyły się ze sobą drużyny Dynama Kijów oraz francuskiego EA Guingamp. W pierwszym spotkaniu to właśnie drużyna z Ligue 1 była górą wygrywając 2:1. Dzisiaj losy się odwróciły bowiem piłkarze z Kijowa zdołali odrobić stratę z pierwszego meczu i odnieśli zwycięstwo 3:1. Jedną z bramek dla Dynama zdobył Polak – Łukasz Teodorczyk.

Pierwsza odsłona tej potyczki to dość wyrównana gra z drobnym przeważaniem ukraińskiej ekipy. W minucie 31 po wrzutce z rzutu rożnego piłkę w siatce umieścił Łukasz Teodorczyk urywając się obrońcom i głową kierując futbolówkę do bramki. Miejscowa drużyna atakowała lecz do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie piłkarze Dynama podwyższyli wynik, a strzelcem został Witalij Bujalski, który mocnym strzałem z linii pola karnego nie dał szans bramkarzowi EA Guingamp. Dwadzieścia dwie minuty później nadzieję Francuzom dał Christophe Mandanne i na ten moment była potrzebna dogrywka. Jednak ostatnie słowo należało do drużyny Dynama Kijów i Olega Gusiewa, który wykorzystał rzut karny wywalczony przez Teodorczyka. Do końca spotkania nie oglądaliśmy już goli i z awansu do 1/8 finału cieszyło się Dynamo Kijów.

Losowanie 1/8 finału odbędzie się w piątek 27 lutego o godzinie 13:00 w szwajcarskim Nyonie.

Dynamo Kijów – EA Guingamp 3:1 (1:0)
Bramki: Łukasz Teodorczyk 31, Witalij Bujalski 46, Oleg Gusiew 75-karny – Christophe Mandanne 68

Dynamo Kijów: Ołeksandr Szowkowski – Vitorino Antunes, Danilo Silva, Aleksandar Dragović, Domagoj Vida – Jeremain Lens, Serhij Rybałka, Miguel Veloso (10-Łukasz Teodorczyk), Witalij Bujalski (73-Jewhen Chumak), Oleg Gusiew (90+3-Władysław Kałytwyncew) – Artem Kraweć.

EA Guingamp: Jonas Loessl – Dorian Leveque, Benjamin Angoua, Jeremy Sorbon, Lars Jacobsen – Younousse Sankhare, Jeremy Pied, Lionel Mathis (61-Mustapha Diallo), Thibault Giresse (78-Sambou Yatabare), Claudio Beauvue – Christophe Mandanne.