LE: Arsenal wygrywa w Neapolu i melduje się w półfinale

Napoli nie dało rady odrobić strat i pożegnało się z Ligą Europy.

Getty Images/arsenal.com

Piłkarze Arsenalu pokonali Napoli 1:0 w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Europy i przypieczętowali awans do półfinału. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Alexandre Lacazette.

Arsenal wyrobił sobie dwubramkową przewagę meczem u siebie i był znacznie bliżej awansu niż Napoli, ale problemem Kanonierów jest to, że nie potrafią grać na wyjazdach i tu otwierała się szansa dla Napoli.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy dopiero w 17. minucie. Ze skraju pola karnego strzelał José Callejón, ale dobrze nogami interweniował Petr Čech. Tuż przed upływem drugiego kwadransa, okazję na bramkę miał Arkadiusz Milik, lecz główkował bardzo niecelnie. Gdy wydawało się, że bliżej bramki jest Napoli, to niespodziewanie na prowadzenie wyszli Kanonierzy. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Alexa Mereta pokonał Alexandre Lacazette. W końcówce pierwszej połowy kolejną okazję miał Callejón, tym razem uderzył daleko od słupka bramki Arsenalu. Do przerwy Kanonierzy prowadzi na Stadio San Paolo 1:0.

Na początku drugiej połowy prowadzenie dla gości mógł podwyższyć Pierre Emerick Aubameyang, ale kapitalną interwencją po jego strzale popisał się  Meret. W 58. minucie Gabończyk miał kolejną okazję do zdobycia bramki, ponownie interweniował Meret, tym razem nogami. Chwilę później sam na sam z bramkarzem Arsenalu wyszedł Lorenzo Insigne jednak trafił prosto w niego. Później tempo meczu siadło, bo Napoli wiedziało, że już nie ma praktycznie żadnych szans na awans, a Arsenal miał bezpieczną przewagę. W 77. minucie gola mógł strzelić Piotr Zieliński, lecz strzelił bardzo niecelnie. W doliczonym czasie gry prowadzenie gości mógł podwyższyć Henrich Mchitarjan, ale uderzył wysoko nad bramką z rzutu wolnego  i ostatecznie Arsenal pokonał Napoli 1:0.