W sobotnim spotkaniu siódmej serii gier Bayer Leverkusen gładko 3:0 pokonał na wyjeździe Werder Brema.

Pierwsze dwadzieścia minut nie rozpieściło kibiców, którzy w dzisiejsze popołudnie wybrali się na Weserstadion. Obie ekipy często faulowały oraz dawały się łapać na spalonym. Stan rzeczy próbował zmienić w 25.minucie Tah, ale jego uderzenie głową minimalnie minęło bramkę. Kilka zdarzeń potem oglądaliśmy pierwszego gola w tym spotkaniu, a zdobył go po doskonałej akcji indywidualnej – Mehmedi. Strzał posłany ze 16-ki był nie do obrony dla Wiedwalda. Goście postanowili jak najszybciej pognębić przeciwnika, lecz Donati w dobrej sytuacji trafił tylko w prawy słupek.

W przerwie meczu żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie taktycznych roszad w składach. W 58.minucie gola gracze z Leverkusen wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Brandt, który posłał futbolówkę w lewe okienko.

Przed upływem godziny gry mieliśmy zmianę w składzie Bayeru. Kampl zastąpił Bellarabiego.

Piłkarz ze Słowenii swój kunszt udowodnił sześć minut po wejściu na boisko, kiedy po znakomitej akcji indywidualnej padło podwyższenie wyniku dla gości. Zmiennik Bellarabiego perfekcyjnie zwiódł przeciwników i kąśliwym uderzeniem nie dał szans Wiedwaldowi. Trzy bramki stracone w żaden sposób nie pobudziły podopiecznych Skripnika, ponieważ próżno szukać było w ich wykonaniu jakichkolwiek prób ataków. Wynikiem 0:3 zakończył się dzisiejszy mecz.

Dzięki zwycięstwu przyjezdni wskoczyli na 5.lokatę w ligowej tabeli.

Werder Brema 0:3 Bayer Leverkusen

Weserstadion, Brema, 26.09.2015, 15:30