Łatwe zwycięstwo Niecei nad wiceliderem

Cały świat ciągle przeżywa ostatatnie zamachy w Paryżu, jednak życie toczy się dalej, tak samo Ligue 1, która ruszyła bez większych przeszkód w piątkowy wieczór. W pierwszym meczu 14. kolejki OGC Nicea wypunktowała gości z Lyonu i odniosła łatwe zwycięstwo 3:0.

Na atmosferę samego meczu źle wpłynął brak możliwości uczestnictwa kibiców drużyny gości. Decyzja zarządzających ligą spowodowana jest zeszłotygodniowymi zamachami w stolicy Francji, ma ona na celu zwiększenie bezpieczeństwa na stadionach wszystkich profesjonalnych francuskich lig.

Początek meczu był bardzo wyrównany, akcje płynnie przechodziły z jednego pola karnego na drugie. Pierwsza sytuacja miała miejsce w 12.minucie kiedy to na prawym skrzydle Hatem Ben Arfa “zawinął” obrońcę i płaskim strzałem zmusił do interwencji bramkarza Lyonu. Kolejne minuty zdominowali goście, już w 15.minucie wynik mógł otworzyć, będący ostatnio w  wyśmienitej formie, Lacazette, jednak  jego strzał sparował na słupek 20-letni bramkarz Nicei Mouez Hassen.

Niespodziewanie w 20.minucie po pięknej akcji Jean Michaela Seri piłkę otrzymał Valere Germain i pewnie, lobem posłał piłkę do siatki, duży błąd popełnił antybohater dzisiejszego spotkania Yanga-Mbiwa, który minął się z piłką w trakcie interwencji.

Po tym golu w meczu zapanował chaos, zawodnicy nie byli w stanie przez dłuższy czas utrzymać się przy piłce,  gospodarze próbowali kilkukrotnie zwiększyć prowadzenie, ale ich akcje kończyły się przed polem karnym, bądź niecelnymi strzałami.

Druga bramka w meczu padła chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy. W 48.minucie Mapou Yanga-Mbiwa w niegroźnej sytuacji tak niefortunnie przeciął wślizgiem dośrodkowanie, że piłką trafił do własnej bramki, od samego początku sezonu zawodnik sprowadzony za osiem milinów euro z AS Romy gra bardzo nierówno, co potwierdza dzisiejszy występ.

Trzeci cios ze strony “Les Aiglons” padł w 71.minucie. Vincent Koziello pięknym strzałem w samo okienko nie dał szans bezradnemu Lopezowi. Od tego momentu drużyna gości przestała się łudzić kto odniesie w dzisiejszym meczu zwycięstwo i dopuszczała do kolejnych szans na zwiększenie prowadzenia, jednak wynik nie uległ zmianie.

Dzisiejsze zwycięstwo zmniejszyło różnicę punktową między drużynami do jednego “oczka”. Nicea zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 24 punktów, a Lyon drugie mając 25.

OGC Nice – Olympique Lyon 3:0 (1:0)
1:0 Germain 20′
2:0 Yanga-Mbiwa48′ (sam.)
3:0 Koziello 71