LaLiga: Pewne trzy punkty Atlético, Griezmann z golem!

Onet Sport

Dziś na Wanda Metropolitano Atlético  podejmowało Celte Vigo. Gospodarze odnieśli efektowne zwycięstwo 3:0. Kapitalny mecz ponownie rozegrał Antoine Griezmann, który do swojego konta dopisał gola oraz asystę. Przed rozpoczęciem spotkania odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza w lutym – dla przypomnienia, zdobył on 7. bramek w ciągu dwóch meczów.

Gospodarze od pierwszego gwizdka rzucili się do ataku. Niestety wiele z tych akcji kończyły się niepowodzeniem, a na dodatek Celta po niemrawym początku obudziła się i sama chciała wykorzystać okazję do objęcia prowadzenia. Warto podkreślić, że najlepsza okazję Atlético oddało dopiero w 25. minucie, kiedy to Griezmann strzelał z rzutu wolnego. Inne plany miał  tamtej sytuacji Blanco, który bez problemu zneutralizował zagrożenie. W 32. minucie liczne pomyłki w polu karnym gospodarzy mogły przynieść oczekiwany prowadzenie gościom, zwłaszcza, że to oni przez ten okres czasu prowadzili grę. Gdy wydawało się, że sędzia zaprosi piłkarzy obu zespołów do szatni przy zerowym dorobku, stało się! Piłkarz, który otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika w lutym – Antoine Griezmann – wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, kompletnie nie pilnowany ograł bez większego wysiłku Jonnego i przymierzył w prawe okienko bramki.

Druga połowa przyniosła nam o wiele więcej emocji. Celta za wszelką cenę próbowała zdobyć gola dającego wyrównanie. Świetną okazję na to miał Facundo Roncaglia -kopnął piłkę w kierunku bramki, lecz futbolówka trafiła w słupek. Nie minęła minuta, publiczność zgromadzona na stadionie mogła cieszyć się z kolejnej bramki. Griezmann posłał przecinające podanie do Vitolo, ten bez problemu umieścił piłkę w siatce. Goście zostali skarceni jeszcze raz w tym meczu, tym razem na listę strzelców wpisał się Correa. Celta nie miała żadnych argumentów na pokonanie Jana Oblaka. Brakowało im ostatniego podania. Akcje kombinacyjne kończyły się na linii defensywnej, zaś strzały z dystansu nie stanowiły większego zagrożenia dla słoweńskiego golkipera. Mecz kończy się wynikiem 3:0.