LaLiga: Barcelona w drodze po tytuł mistrzowski!

Barcelona

twitter: fcbarcelona

Villarreal podejmował u siebie Barcelonę, która jest obecnie na dobrej drodze aby zdobyć mistrzostwo kraju. Dziś na de la Ceramica Duma Katalonii zrobiła kolejny, ważny krok w jego stronę.

Pierwsza połowa

Pierwsze 45 minut na Estadio de la Ceramica były bardzo żywe. Barcelona bardzo dobrze czuła się na boisku Villarrealu i nie pozwalała na zbyt wiele swojemu przeciwnikowi. Katalończycy już w pierwszych minutach mogli objąć prowadzenie. Frankie de Jong otrzymał świetne podanie w pole karne i popisał się znakomitym przeglądem pola, ponieważ zamiast oddawać strzał podał do lepiej ustawionego Griezmanna. Niestety strzał Francuza został zablokowany. W 16. minucie Barca po raz kolejny mogła otworzyć wynik tego spotkania. Podopieczni Koemana popisali się znakomitą akcją kombinacyjną, dzięki której de Jong znalazł się w idealnej sytuacji do zdobycia bramki. Niestety Holender nie popisał się strzałem, jednak nie można odbierać zasług bramkarzowi gospodarzy, Asenjo, który w tej sytuacji popisał się nie lada paradą. Chwilę później, po raz kolejny, bramkarz gospodarzy uratował skórę swojej drużynie. Tym razem dobrze ustawił się przy mocnym strzale Leo Messiego i nie dał się pokonać Argentyńczykowi.

Mogłoby się wydawać, że piłkarze Emery’ego byli tylko tłem dla Katalończyków, ale nic bardziej mylnego. W 27. minucie Chukwueze wdał się w drybling i popędził w stronę bramki ter Stegena. Obrońcy Blaugrany nie popisali się w tej akcji i zostawili bardzo dużo miejsca skrzydłowemu Villarrealu, dzięki czemu ten dał prowadzenie swojej drużynie. Barca długo nie pozostawała dłużna swoim rywalom i już minutę później doprowadziła do remisu. Mingueza znakomicie posłał piłkę do Griezmanna, a ten będąc sam na sam z bramkarzem posłał nad nim piłkę, która wpadła wprost do bramki. Barcelona poszła za ciosem i już w 35. minucie wyszła na prowadzenie. Po raz kolejny defensywa gospodarzy nie popisała się w tym meczu i sprawiła prezent sowim rywalom, który wykorzystał Antoine Griezmann. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-2.

Druga połowa

Druga cześć spotkania nie była tak intensywna jak pierwsza. Goście oddali piłkę gospodarzom i nie wyrywali się tak często do ataków. Podopieczni Emery’ego złapali wiatr w żagle i starali się skarcić swoich rywali. W 63. minucie mieli na to doskonałą sytuację, jednak Capoue trafił wprost w ter Stegena. Chwilę później gospodarze musieli zmagać się z Barceloną tylko w dziesiątkę. Triqueros, za brutalny faul na Leo Messim, otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę i tym samym musiał zejść z boiska. Villarreal została osłabiony, wydawałoby się, w najlepszym momencie tego meczu. Mimo to nie przestawali napierać i starali się ze wszystkich sił doprowadzić do remisu. W 78. minucie Chukwueze posłał dobre podanie w pole karne Barcy, a tam czekał już Moreno. Niestety Hiszpan nie zdołał oddać celnego strzału i posłał piłkę nad bramką. W 84. minucie Barcelona wyszła z bardzo groźną kontrą. Dembele biegnąc lewym skrzydłem zauważył wychodzącego na pozycję de Jonga i posłał idealne podanie wprost pod jego nogi. Pomocnik znalazł się sam nam z bramkarzem, posłał piłkę lobem, jednak ta nie trafiła do siatki. Na szczęście Barcy mecz zakończył się ich wygraną, mimo tego, że musieli drżeć o wynik do ostatnich minut tego spotkania.

Villarreal 1-2 FC Barcelona

Villarreal: Asenjo – Foyth; Albiol (Gaspar 89′); Torres; Moreno – Chukwueze (Pino 89′); Capoue (Gomez 77′); Parejo; Triqueros – Moreno (Estupinan 60′); Alcacer (Coquelin 60′)

Barcelona: ter Stegen – Mingueza; Pique; Lengelt – Dest (Roberto 46′); de Jong; Busquets (Araujo 88′); Pedri (Moriba 64′); Alba – Messi; Griezmann (Dembele 80′)

Bramki: Chukwueze (27′); Griezmann (28′, 35′)

Żółte kartki: Griezmann (50′); Albiol (66′); Pau Torres (74′); Busquets (82′); Mingueza (90+3′)

Czerwone kartki: Triqueros (65′)

Sędzia: Carlos Del Cerro Grande