La Liga: Zwycięstwo Athleticu Bilbao na koniec kolejki!

marca.com

Na zakończenie 24. kolejki La Ligi Huesca na własnym stadionie podejmowała Athletic Bilbao. Mecz zakończył się wynikiem 0:1, a jedynego gola z rzutu karnego zdobył Raul Garcia.  Świetny występ zanotował także golkiper gości Iago Herrerín, który w wielu akcjach uratował swoją drużynę przed porażką.

Pierwsze minuty lepiej rozgrywali gospodarze. Próbowali oni zdominować grę, początkowo ich plan był niemalże bliski ideału. Szybko tworzyli sobie kolejne sytuacje podbramkowe, momentami Iago Herrerín miał sporo zamieszania we własnym polu karnym. Swoich sił próbował Enric Gallego, ale z interwencją zdążył obrońca. W 18. minucie spotkanie to wywróciło o 180. stopni. Faulu w obrębie jedenastki dopuścił się Adrián Diéguez. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Raul Garcia i pewnym strzałem pokonał Santamarię. Od tej pory to goście przejęli inicjatywę. To oni stwarzali większe zagrożenie, chociaż Huesca próbowała odrobić straty. Ich akcje były jednak zbyt chaotyczne, niedokładne. Swój popis dał także sędzia. Pod koniec sytuacja wymknęła się spod kontroli, nie odgwizdał jednego faulu popełnionego na zawodniku gospodarzy, a później podejmował zupełnie niezrozumiałe decyzje. Do tego w większości z nich używał kartek w celu uspokojenia emocji. Te jednak rosły z każdą upływającą minutą. Do przerwy 0:1

Drugą połowę goście rozpoczęli ze sporymi problemami. Nie potrafili składnie przejść z obrony do ataku, brakowało tego zgrania, idealnego podania. W 54. minucie z rzutu wolnego przymierzał Moi Gomez. Pomocnik oddał płaski strzał po ziemi, pod murem, niestety futbolówka przeleciała obok bramki. Kapitalną okazję na gola miał Iñaki Williams, świetnie poradził sobie z defensorami gospodarzy, ale na sam koniec oddał strzał wprost w bramkarza. Huesca nie odpuszczała. Walczyła do końca, za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania. Swoje okazje mieli Enric Gallego, David Ferreiro, niestety wszystkie z nich kończyły się fiaskiem. Brakowało w nich wykończenia, bo samo rozegranie było świetne. Różnica między pierwszą, a drugą połową była taka, że gospodarze mieli o wiele bardzie klarowne sytuacje.