La Liga: “Żółta łódź podwodna” podzieliła się punktami z Malagą

W meczu 18 kolejki hiszpańskiej Primera Division zmierzyły się ze sobą Malaga i Villarreal. Spotkanie to zapowiadało się o tyle dobrze, że obie drużyny walczą o europejskie puchary. Zajmująca 7 miejsce w tabeli Malaga depcze po piętach ustawionemu o oczko wyżej Villarreal. Po wczorajszym meczu nic się jednak nie zmieniło, ponieważ obie te drużyny podzieliły się punktami.

Pierwsza odsłona to zdecydowana przewaga drużyny Javiera Gracii. Niebiesko-biali często atakowali bramkę przeciwnika lecz niestety zawodziła skuteczność. W doliczonym czasie niespodziewanie na prowadzenie wyszli piłkarze Villarreal, a strzelcem bramki został Giovani dos Santos.

Po przerwie arbiter Jaime Latre podjął niesłuszną decyzję i nie uznał bramki Sergi Dardera – pomocnika Malagi. Jednak sprawiedliwości stało się zadość i w 59 minucie piłkę w siatce umieścił Nordin Amrabat. Przez resztę meczu obie drużyny starały się wyrwać całą pulę punktów lecz to się nie udało i ostatecznie padł remis 1:1.

Málaga CF – Villarreal CF 1:1 (0:1)
0:1 Jonathan dos Santos 45’+
1:1 Nordin Amrabat 59′