La Liga: Wysokie zwycięstwo Celty Vigo

Sky Sports

Celta Vigo na wyjeździe rozgromiła 5:2 Las Palmas. Drużyna Unzue notuje drugie wysokie wyjazdowe zwycięstwo w La Liga. Hat-trickiem popisał się Iago Aspas.

Początek spotkania należał do Las Palmas. Pierwszy celny strzał w meczu oddał Bigas, ale bezproblemowo obronił go Ruben Blanco. Jednak to Celta wyszła na prowadzenie. Emre Mor wykorzystał podanie Wassa i wyprowadził Celtę na prowadzenie. Chwilę później Iago Aspas zaskoczył Chichizolę i  strzałem przy krótkim słupku podwyższył wynik spotkania.

Drugą połowę ponownie od gola zaczęła drużyna z Balaidos. Jozabed dograł w pole karne do Aspasa, a Hiszpan strzelił swojego drugiego gola w tym spotkaniu. W 52. minucie bramkarz Celty Ruben Blanco nie przepisowo zatrzymał przed polem karnym Calleriego i otrzymał czerwoną kartkę. Mimo tego Celticos nie poprzestali strzelać gole i najpierw Hernandez, a potem Aspas podwyższyli wynik spotkania. Honor Las Palmas obronili Vitolo oraz Remy, którzy zakończyli strzelaninę na Estadio de Gran Canaria.