La Liga: Wygrana Levante z Espanyolem! Ciężka sytuacja Papużek

Mirror

Dziś o godzinie 14.00 na RCDE Stadium Espanyol podejmował Levante. Mecz zakończył się wynikiem 1:3, a gole zdobywali kolejno Borja Mayoral, David Lopez, Enis Bardhi oraz Adria Pedrosa ( samobój ).

Zarówno Espanyol jak i Levante nie ponieśli porażki po wznowieniu sezonu. Można powiedzieć, że ekipa z Walencji miała w tych spotkaniach ogromne szczęście, inaczej nie zdobyliby nawet punktu! Najpierw w końcowych sekundach wywalczony rzut karny w meczu z Valencią, zaś z Sevillą w strzelaniu goli wyręczył ich Diego Carlos. Zapowiadało się wiec bardzo ciekawe starcie. Espanyol bardzo potrzebował punktów. Gdyby dziś wygrali opuściliby strefę spadkową. Niestety tak się jednak nie stało.

Od pierwszego gwizdka to Levante przejęło inicjatywę. Zawodnicy Paco Lopeza chcieli pokazać, że na szczęściu ich gra się nie opiera, że potrafią wygrać wysoko, ładnie i efektywnie. W 14. minucie Borja Mayoral przedarł się przez gąszcz obrońców i przy odrobinie szczęścia udało mu się napocząć rywala. Espanyol był dopiero wtedy obudził się, dotarło do nich, że nie mogli stać bezczynnie tylko musieli działać. Po kilku ładnych akcjach udało im się doprowadzić do wyrównania. Gola po asyście z autu zdobył David Lopez. Pomocnik wygrał powietrzną rywalizację i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Kolejne trafienia mogliśmy zobaczyć w drugiej połowie, niestety tylko autorstwa piłkarzy Levante. W 67. minucie Enis Bardhi świetnie odnalazł się w polu karnym o płaskim strzałem po ziemi pokonał Diego Lopeza. Papużki za wszelką cenę dążyły do wyrównania, chcieli przynajmniej zadowolić się tym jednym punktem, który był w ich zasięgu. Niestety ich marzenia pogrzebała akcja z 87. minuty, kiedy to po niefortunnej interwencji gola samobójczego strzelił Adria Pedroza. Tym samym Espanyol odniósł kolejną porażkę w tym sezonie i musi szukać punktów w następnych starciach. Levante zaś udowodniło, że ma siłę i pomysł na resztę tego sezonu i są w stanie walczyć z każdym i zdobywać cenne punkty.