La Liga: Wygrana Las Palmas na Estadio de Gran Canaria

W meczu 4. kolejki La Ligi, UD Las Palmas skromnie wygrało z Athletic Bilbao 1-0. Dla Basków była to pierwsza porażka w obecnie trwającej kampanii ligowej. Z kolei dla gospodarzy drugie zwycięstwo z rzędu, przed tygodniem pokonali zespół Málagi 3-1.

Gra w pierwszej połowie toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W panującej na boisku entropii lepiej odnajdywała się drużyna gospodarzy, która w 7. minucie stanęła przed dogodną szansą na pokonanie wszędobylskiego marazmu. Jednak na nieszczęście wszystkich zgromadzonych na Estadio de Gran Canaria kibiców, dobrą interwencją po strzale Halilovicia popisał się Arrizabalaga. W sumie na tej sytuacji skończyły się emocje związane z pierwszą połową tego spotkania.

Tych kibiców, którzy myśleli że druga połowa przyniesie więcej emocji muszę jednak zmartwić. W obu odsłonach tego spotkania, klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Swoich szans szukali Jonathan Viera oraz Jonathan Calleri, ale ich próby albo były za lekkie albo zwyczajnie brakowało im celności. Z kolei po drugiej stronie boiska aktywny był Raúl García, ale i on nie potrafił pokonać Leandro Chichizoli. Najlepszą sytuację do objęcia prowadzenia mieli gospodarze, ale strzał Oussama Tannane o centymetry minął lewy słupek bramki Basków. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem do siatki gości trafił Loïc Rémy. Dla Francuza to drugi gol w tym sezonie, ale tym razem jego trafienie zadecydowało o losach meczu.

17.09.2017, 4. kolejka La Liga, Estadio de Gran Canaria, frekwencja: 19 213.

UD Las Palmas – Athletic Bilbao 1-0 (0-0)

Loïc Rémy 87′

UD Las Palmas: Leandro Chichizola – Michel Macedo, Ximo Navarro, Mauricio Lemos, Daniel Castellano – Vitolo (Loïc Rémy 64′), Javier Castellano (Vicente Gómez 84′), Jonathan Viera, Alberto Aquilani, Alen Halilović (Oussama Tannane 37′) – Jonathan Calleri.

Athletic Bilbao: Kepa Arrizabalaga – Eneko Bóveda, Unai Núñez, Aymeric Laporte, Enric Saborit – Markel Susaeta (Aritz Aduriz 63′), Ander Iturraspe (Beñat Etxebarria 87′), Raúl García, Mikel Vesga, Sabin Merino (Iker Muniain 63′) – Iñaki Williams.

Żółte kartki: Calleri, Tannane – Laporte, Aduriz, Bóveda, Vesga.

Sędzia: Pablo González Fuertes.