La Liga: Villarreal wypuścił zwycięstwo z rąk

Marca

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 22. serii gier La Liga, Villarreal CF zremisował u siebie RCD Espanyol (2:2).

Znajdujący się pod kreską Villarreal nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Do dzisiaj zawodnicy tego klubu odnieśli jedynie trzy zwycięstwa. Lepsi są od skazywanej do degradacji Hueski.

Dobra postawa w pierwszej części spotkania gospodarzy miała swój efekt w postaci objęcia prowadzenia w 37. minucie. Wówczas z najbliższej odległości piłkę do siatki skierował Vicente Iborra. 31-letni Hiszpan zanotował swoje premierowe trafienie w zaledwie czwartym występie w sezonie. Natomiast w drugiej połowie arbiter podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Santo Cazorla. Kwadrans przed ostatnim gwizdkiem goście za sprawą Daniele Bonery zdobyli kontaktową bramkę. Kilka chwil później niebywałej rzeczy dokonał Roberto Rosales, który popisał się kapitalnym uderzeniem zza pola karnego i pozwolił swojemu zespołowi wywieźć jeden punkt.

Bruno Soriano podkreśla potrzebę jedności, aby poprawić sytuację w tabeli. – Znajdujemy się w skomplikowanej sytuacji i nie ma innego wyjścia, jak walczyć w każdym spotkaniu o trzy punkty – mówił. Pierwszy krok w stronę wydostania się dołu tabeli był bliski.